Wojskowe ciężarówki pełne trumien. Przekonują cię do kwarantanny?

Jeśli ten widok nie przekona cię do izolowania się od innych, jesteś głupcem. Wojskowe ciężarówki we Włoszech wywożą trumny z ciałami zmarłych. Jest ich cały konwój.


Włochy są obecnie epicentrum pandemii koronawirusa. A to oznacza, że suma zarażonych i ofiar rośnie z godziny na godzinę. W tym śmiertelnym wyścigu przegonili nawet Chiny, a biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców obu państw, jest to wyczyn – niestety niegodny pochwały.

W samym Bergamo jest ich już tak wiele, że tamtejsze krematoria, mimo pracy 24 godziny na dobę, nie nadążają z paleniem ciał – dlatego do pomocy zaangażowano wojsko. Konwój militarnych ciężarówek pełnych trumien wywozi zwłoki do innych miast w celu przeprowadzenia kremacji.

“Transport grozy” – bo tak nazwano ciąg 15 pojazdów – był wypełniony 60 "drewnianymi jesionkami". W akcji brało udział także 50 żołnierzy. Nocne nagrania media określiły jako jeden z najbardziej przerażających widoków tej pandemii. Zresztą zobacz sam, czy przekonuje cię do pozostania w domu:Niestety włoski scenariusz został napisany przez ich nonszalanckie podejście. Zamiast zrozumieć powagę sytuacji i wyciągnąć wnioski z chińskiego przykładu, zignorowali zagrożenie, bo temperament nie pozwalał im usiedzieć w miejscu. Na początku imprezowali i zbierali się w grupy. Musiało dojść do wielu tragedii, żeby w końcu się zmobilizowali.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Facebook Piątek 20.03.2020