Wizja Facebooka z 2004 roku

Mark Zuckerberg w 2004 roku cieszył się liczbą 100 000 użytkowników, bo przyznał, że liczył na... 400-500 osób! Zobacz wideo sprzed 11 lat, w którym twórca Facebooka opowiada o swoim świeżym produkcie.
mark-zuckerberg-2004.jpg

Dziś Facebook jest największym serwisem społecznościowym, który ma 1,44 mliarda użytkowników, czyli teoretycznie co piąty mieszkaniec Ziemi posiada tam konto. Każdy z nas wie, co to jest fejs i przesiaduje tam codziennie. Jednak początki były bardzo skromne. A Mark Zuckerberg wiele się nie zmienił.

W wywiadzie dla telewizji CNBC z 2004 roku, czyli momentu powstawania najbardziej znanego produktu online, Mark opowiada o swoim dziecku, które wtedy nazywało się thefacebook.com. Student Uniwersytetu Harvarda wymyślił sieć społecznościową, która miała skupiać innych żaków z jego uczelni. Jednak do grupy zaczęła dołączać młodzież z innych szkół i tak zamiast zakładanych 400-500 osób, na fejsie znalazło się 100 000.

Następnym krokiem miało być odpalenie dodatkowych aplikacji, które spowodują powracanie użytkowników do serwisu i które będą robiły „coś fajnego”. Mark nie zakładał chyba wtedy, że gry w farmę i w mafię zaleją tablice użytkowników.Młody Zuckerberg tłumaczy, że thefacebook.com to swego rodzaju katalog osób, który łączy studentów z różnych uczelni dzięki sieci społecznościowej. Wystarczy zarejestrować się tworząc swój profil i odpowiedzieć na parę pytań o sobie. Wypełniasz rubryki informując o: kierunku studiów, danych kontaktowych, nicku, zainteresowaniach. Potem oznaczasz znajomych i zaczynasz przeglądać profile innych użytkowników. W ten sposób możesz zobaczyć jak ludzie przedstawiają się w sieci i znaleźć ciekawe informacje o nich.

Od tamtej pory wiele się zmieniło, nawet Mark przestał się stroić. Bo w porównaniu do dzisiejszej stylizacji w postaci szarego t-shirtu, w 2004 roku „Zuck” wyglądał, jakby się wybierał na uroczysty obiad rodzinny.

Dodał(a): Paweł Janusz Środa 29.04.2015

Komentarze

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
jazz23 (2018-09-22 16:18:08)
This way we get the snapchat account hack here when we need to get the password. Zgłoś naruszenie
adrian64 (2015-05-04 15:15:48)
Ciekawe zestawienie na tle dzisiejszego giganta jakim niewątpliwie stał się ten portal. Zgłoś naruszenie
Komentarze (2)