Wirtualny Jezus

Jeśli jesteś i żarliwym chrześcijaninem, i miłośnikiem najnowszych technologii, za kilka miesięcy czekają cię wielkie emocje. Załóż gogle VR i podążaj za Chrystusem!

Screen Shot 2016-07-08 at 15.53.06.png

Jesus VR - The Story of Christ” film o tym tytule będzie można obejrzeć już w grudniu tego roku. Mowa tu o pełnometrażowej produkcji stworzonej przez firmy Autumn Productions oraz VRWERX, a wyreżyserowanej przez Davida Hansena.


Film, dedykowany głównie platformom takim, jak HTC Vive, Oculus Rift, Samsung Gear, czy PlayStation VR, umożliwi ci wejście w świat, w którym żył Chrystus: zakładasz wirtualne gogle i stajesz się jednym z jego uczniów, towarzysząc zbawicielowi ludzkości od chrztu w rzece Jorda, aż do męczeńskiej śmierci na krzyżu.

Całość nakręcona została we włoskiej Materze, czyli miejscu, gdzie realizowano zdjęcia do „Pasji” z 2004, czyli słynnego dzieła poświęconego Jezusowo. Producentem „Jesus VR - The Story of Christ” jest Enzo Sisti, czyli człowiek, który pracował m. in. przy wspominanej „Pasji” Mela Gibsona.

Interesują cię szczegóły techniczne? Jakość: 4K UDH. Widok: 360 stopni. Do nakręcenia tego dzieła użyto zarówno kamer Sony Alpha 7, jak i smartfonów Galaxy Note 5.

Główną rolę zagrał Tim Fellingham, czyli aktor z niezbyt imponującym dorobkiem, obejmującym filmy takie, jak „Oszukać przeznaczenie 5”, czy serial „Paragraf Kate”. Jeżeli w filmach najbardziej interesują cię szwarcharaktery, to wiedz, że w Judasza wcielił się Rhys Howells (na koncie m. in. epizod w serialu „Gra o Tron”).

Screen Shot 2016-07-08 at 15.52.47.pngDodał(a): Michał Jośko/ fot.: autumnvr.com Piątek 08.07.2016