"Wielki Gatsby"

Intrygi, prohibicja, wystawne bale, błyskotliwe kariery - beztroska lat 20. ubiegłego wieku ukazana w adaptacji powieści Francisa Fitzgeralda pod tym samym tytułem
wielki gatsby online


Nick Carraway (Tobey Maguire) wraca właśnie z frontu i zamierza zacząć swoje życie od nowa. Postanawia zostać finansistą i wyjeżdża do Nowego Jorku, by zwiększyć swoje szanse na sukces. Jest okres prosperity, bale są większe niż kiedykolwiek, ludzie wyglądają najpiękniej w swoim życiu, a wszystko dookoła zdaje się błyszczeć blaskiem niespotykanym. Wynajmuje dom na Long Island, w zatoce naprzeciw swojej kuzynki Daisy Buchanan (Carey Mulligan). Nieopodal mieszka Jay Gatsby (Leonardo DiCaprio) – lew salonowy, wieczny imprezowicz, człowiek legenda, ale i wielce tajemniczy jegomość, którego pelnej historii nikt nie zna.Pewnego dnia losy Nicka i Jaya krzyżują się na jednej z wyprawianych przez tego drugiego imprez. Prosi on Carrawaya o zaaranżowanie spotkania z Daisy, w której kiedyś się kochał. Wyjechał jednak w poszukiwaniu bogactwa, a porzucona dziewczyna znalazła azyl w ramionach Toma, za którego wyszła. Wielki Gatsby robi wszystko, by rozkochać w sobie dawną miłość. Reszta głównych bohaterów również knuje intrygi, spotyka się potajemnie. Możesz odnieść wrażenie, że wszyscy kiedyś spotkają się w jednym łóżku. Póki co, widzą się na spektakularnych balach, gdzie wszyscy są stylowo ubrani, bawią się wyśmienicie jakby nikt nie zdawał sobie sprawy, że nazajutrz jest kolejny dzień.

Bogata scenografia, realistyczne kostiumy i cała historia świetnie oddają klimat Stanów Zjednoczonych lat 20. ubiegłego stulecia, kiedy alkohol był zakazany, a przelewało się go więcej aniżeli w latach późniejszych.

Premiera w Polsce:
17 maja 2013-05-17

Gatunek:
melodramat

Reżyseria:
Baz Luhrmann

Scenariusz:
Baz Luhrmann, Craig Pearce

Obsada:
Jay Gatsby - Leonardo DiCaprio
Nick Carraway - Tobey Maguire
Daisy Buchanan - Carey Mulligan
Tom Buchanan - Joel Edgerton
Isla Fisher - Myrtle Wilson
Jason Clarke - Jason ClarkeDodał(a): gianni Piątek 17.05.2013