Wiedźmin 3 znów najlepszy?

Po raz kolejny gra Wiedźmin 3 – flagowy produkt CD Projekt RED został doceniony na świecie. Tym razem przez Brytyjską Akademię Filmową, która to nominowała polską superprodukcję do nagród w aż siedmiu kategoriach, w tym dla najlepszej gry roku.

Wiedźmin 3.jpg


Wiedźmin 3: Dziki Gon okazał się jedną z produkcji, która najbardziej zdominowała tegoroczne nominacje do nagrody BAFTA. Flagowy produkt CD Projekt RED uzyskał aż siedem z szesnastu możliwych nominacji: za osiągnięcia artystyczne, najlepszy dźwięk, najlepszy projekt, za najlepszą rolę aktorską oraz najlepszą opowieść. Wiedźmin 3 otrzymał także nominację w kategorii „Persistent Game” dla gry, która jest najlepiej wspierana po premierze oraz oczywiście najważniejszą nominację dla najlepszej gry roku 2015.Wyróżnienia w tak wielu kategoriach nie powinny być zaskoczeniem. Wiedźmin 3: Dziki Gon cieszył się gigantyczną popularnością wśród graczy jeszcze przed swoją premierą w maju 2015 roku, a w zaledwie kilka tygodni po pojawieniu się go na półkach sklepowych osiągnął poziom 6 mln sprzedanych egzemplarzy. Cała trylogia została sprzedana aż 20 mln razy do końca roku 2015.

Lista laureatów nagrody BAFTA zostanie opublikowana przez Brytyjską Akademię Filmową 7 kwietnia. Do tego czasu wszyscy trzymamy kciuki za Wiedźmina!
Dodał(a): Jakub Rusak Poniedziałek 14.03.2016