Wakacje 2020 zagranicą. Gdzie możemy pojechać w tym roku

Pandemia koronawirusa wcale nie oznacza, że należy pożegnać się z planami na zagraniczne wakacje. Kolejne kraje otwierają swoje granice, linie lotnicze wznawiają loty, a biura podróży dostosowują oferty do nowej rzeczywistości. Sprawdziliśmy, gdzie można się udać na zorganizowane wakacje.
iStock-1174766953.jpg

Wakacje z biurem podróży mają tę niewątpliwą zaletę, że w zasadzie nie trzeba się o nic martwić. Wystarczy odebrać voucher na lotnisku i w porcie docelowym wsiąść do właściwego autokaru, co wcale nie jest taką prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać, i można rozpocząć wypoczynek. W ubiegłym roku ze wyjazdów z biurami podróży skorzystały 4 miliony Polaków.

I choć do tej pory wybór wakacyjnej destynacji ograniczała jedynie zawartość portfela, to tegoroczna pandemia sprawiła, że tegoroczne urlopy stanęły pod znakiem zapytania. Branża turystyczna reaguje dynamicznie i prezentuje nową ofertę na lato 2020. Gdzie w tym roku będzie można spędzać urlop?

CZYTAJ TAKŻE: LOT WZNAWIA POŁĄCZENIA. SPRAWDZILIŚMY, NA JAKICH ZASADACH

Bułgaria
Marzenie wycieczkowiczów z czasów PRL-u od kilku lat przeżywa turystyczny renesans. Wspaniała pogoda, piaszczyste plaże i niskie ceny przyciągają turystów z całego świata. Najtańsze noclegi wraz z przelotem połączeniem czarterowym można znaleźć od 1000 złotych za osobę. Na miejscu koniecznie trzeba skosztować lokalnej kuchni i przywieźć do Polski tradycyjny olejek różany. Więcej informacji znajdziesz tutaj

iStock-1097557792.jpg

Chorwacja
Znana z krystalicznego morza ojczyzna Gorana Bregovicza to prawdziwy raj dla wszystkich amatorów wodnego szaleństwa. Ciepłe fale Adriatyku zapewnią niezapomniane wrażenia zarówno podczas kąpieli jak również nurkowania. Chorwacja jest gotowa na przyjęcie turystów, którzy mogą wybierać spośród oferty prywatnych apartamentów oraz komfortowych hoteli. Dodatkowe informacje można znaleźć pod tym adresem.

iStock-640355806.jpg
Turcja
Swojska a egzotyczna. Kraj położony na styku Europy i Azji od lat przyciąga miliony Polaków spragnionych słońca i rozrywki. Kraj słynie z doskonałej bazy hotelowej, niezwykłej gościnności i starożytnych zabytków. Dla wielbicieli nocnego życia też się coś znajdzie. Wybierz hotel dopasowany do twoich potrzeb i ruszaj w drogę. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

iStock-1130288028.jpg
Wyspy Kanaryjskie
Doskonała pogoda to największy atut należącego do Hiszpanii archipelagu. Popularne Kanary to bogactwo kuchni, raj dla surferów i oaza dla wszystkich spragnionych ciszy i wypoczynku. Na plażach Teneryfy znajdziesz piasek z samej Sahary, Lanzarote zachwyca podziemnym systemem grot, a Fuerteventura daje nieskończone możliwości uprawiania sportów wodnych. Wszystkie dostępne hotele znajdziesz tutaj.

iStock-474618584.jpg
Portugalia
4 godziny lotu dzielą nas od jednego z najpiękniejszych krajów Europy. Portugalia na każdym kroku zdumiewa i zachwyca nieco przykurzonym bogactwem. Ojczyzna fado to także mekka imprezowiczów. Kuchnia portugalska łączy ze sobą arabskie i europejskie wpływy, co czyni ja jedną z najdoskonalszych w Europie. Lądową część kraju poznasz w Algarve, wyspiarski klimat poczujesz na Maderze, czyli w ojczyźnie Cristiano Ronaldo. 

iStock-1150571684.jpg


Dodał(a): CKM.PL / fot. iStock Poniedziałek 22.06.2020