W tych branżach zarobisz najwięcej

Wszystko jest już jasne, bo znamy miejsca, w których można zarobić grubą kasę.

zlotowki.jpg


Na początek wyjaśnienie, zarobki w poniższych branżach to mediana. Co to w ogóle jest? To po prostu taka wartość dzieląca wszystkie dane na pół. Czyli jeśli mediana wynosi 3 tysie na rękę, to w tej branży jest połowa osób, które dostają więcej i druga połowa, która dostaje mniej. Proste? Podobno mediana działa lepiej niż średnia, ale to już zostawmy fachowcom.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 4670 zł "na rękę" w polskim sklepie

Do tego jeszcze jeden mały kruczek. Pensje podajemy brutto, więc nie jest to wypłata na rękę. Chodzi o to, że różne osoby pracują na różnych umowach. Nie tylko o pracę, ale i na śmieciówkach.

Najlepsze zarobki w 2019 roku były oczywiście w branży IT. Mediana wyniosła tam 6,367 zł brutto. Najwięcej kasy dostają programiści Java, c/c++ oraz Javascript. Na drugim miejscu jest bankowość (6 tys. zł brutto), tutaj rządzą analitycy kredytowi i doradcy klienta. A na podium jest branża telekomunikacyjna z medianą 5,646 zł brutto.

Branże, w których zarobisz najwięcej


9infografika.png

Z kolei najmniej dostaje się w służbie zdrowia. Nawet nie będziemy podawać ile, bo to skandal po prostu. Równie mało zarabiają fryzjerzy, sekretarki oraz listonosze. 

ZOBACZ TAKŻE: Tak się wozi jeden z bogatszych raperów
Dodał(a): Tomasz Orszulak Wtorek 28.01.2020