W pełni sprawna broń z Lego

Pistolet Desert Eagle, pistolet maszynowy Kriss Vector, czy karabin snajperski Cheytac M200 – to wszystko, i jeszcze więcej, jest w stanie zbudować pewien internetowy mistrz inżynierii. Spytacie, co w tym dziwnego? Otóż gość buduje te wszystkie gnaty z klocków Lego.

Zapewne odkąd w latach 30. XX wieku powstały klocki Lego, nie było przez ten czas chłopca, który by nie chciał zbudować sobie z nich jakiejś broni. My sami się do tego grona zaliczamy, jednak projekty spluw z naszego dzieciństwa były raczej koślawe, dziwne i działały jedynie w naszej własnej wyobraźni.

Ian C. Lorber wszedł jednak na zupełnie nowy poziom konstruowania broni z klocków Lego. Ten gość jest bowiem w stanie zbudować pełnowymiarowe, w pełni funkcjonalne i doskonale odwzorowane repliki prawdziwych spluw (np. pistoletu Desert Eagle). I tak, pisząc w pełni funkcjonalne, mamy na myśli to, że budowane przez niego gnaty wyposażone są w skomplikowane mechanizmy, dzięki którym broń jest w stanie wystrzeliwać naboje z wymiennych magazynków, można ją przeładowywać, a nawet zabezpieczać.I jeśli chodzi o pytanie, które z pewnością kołacze się wam w głowach od samego początku, to tak – Ian tworzy swoje konstrukcje wyłącznie z klocków Lego. Bez oszukiwania, bez używania innych elementów, bez łączenia ich w nienaturalny sposób. Jedyne części jego spluw, które nie są klockami Lego, to gumki recepturki, których internetowy konstruktor używa, by mechanizmy jego broni mogły się poruszać.Niestety, ani na swoim Instagramie, ani na kanale na YouTube Ian nie pokazuje dokładnie, jak powstają jego konstrukcje. Są tylko przyspieszone tutoriale, z których tak naprawdę trudno coś odtworzyć. Dla bardzo zdeterminowanych i bardzo wytrwałych powinny jednak wystarczyć. Nam wystarczy świadomość, że ktoś jest w stanie coś takiego zbudować.


ZOBACZ TEŻ
:

Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. instagram.com/snyzer_tech/ Środa 20.09.2017