W narodzie siła!

Budująca sytuacja miała miejsce w miejscowości Perth w Australii. Przypadkowi pasażerowie uratowali człowieka, który utknął między wagonem pociągu a peronem.
w-narodzie-sila.jpg

Była godzina 8:50, więc ostatnie minuty szczytu na australijskich dworcach. Większość pasażerów zapakowała się do wagoników kolejki naziemnej i zrobiło się dość ciasno. Jeden z nich wchodził jako ostatni i ustawiał się przy drzwiach, gdy powinęła mu się noga, dosłownie. Wpadł jedną kończyną w przestrzeń między pociągiem, a peronem i tam się zaklinował. Nie było szans żeby samodzielnie wyszarpał się z potrzasku.

w-narodzie-noga.jpg
Twitter: @nicolastaylor

Inni pasażerowie powiadomili maszynistę o zajściu, by upewnić się, że ten nie ruszy z miejsca, wyrywając uwięzionemu nieszczęśnikowi nogę. Następnie pracownicy obsługi kolejki przybyli na miejsce, ocenili sytuację i postanowili natychmiastowo działać. Skrzyknęli przechodniów i poprosili ich o pomoc. Ci zareagowali równie błyskawicznie. Stanęli wzdłuż pociągu, gdzie tylko było wolne miejsce i zaczęli napierać na wagonik. Gdy pierwsze próby nie poskutkowały, ludzie nie odpuścili i wykrzesali z siebie jeszcze więcej sił. W końcu skład się uniósł i nieszczęśnika wyciągnięto.


Pechowiec po oględzinach medyków odszedł z miejsca o własnych siłach. Wagonik odjechał o własnych. Nikt z pasażerów nie narzekał na opóźnienia.

Dodał(a): carlo Środa 06.08.2014

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)