Uwolnij furię - Archery Tag

Strzelanie do ludzi w średniowiecznym stylu rodzinną rozrywką. Poczuj się, jak wyjęty spod prawa banita Robin z Loxly i raź z łuku na ubitej ziemi nieszczęśników z gorszą koordynacją ruchową niż twoja.

bez tytułu.JPG


Dziewczyna zaciągnęła Cię na „Hunger Games”, żeby pokazać Ci jak wygląda silna, niezależna kobieta, walcząca z przeciwnościami losu za pomocą łuku. Wyszliście z kina i jedyne o czym mogłeś myśleć, to strzelanie z wygiętego kija. Przypomniałeś sobie, jak w dzieciństwie niedzielnymi popołudniami oglądałeś serial „Robin Hood” i marzyłeś o rabowaniu bogatych i rozdawaniu biednym. Poczułeś, że oto nadszedł czas, aby dźwięk puszczanej cięciwy wypełnił strachem serca wrogów, a świst nadlatujących strzał ściął im krew w żyłach.

archery tag3.JPG

Kupiłeś łuk i strzały zostawiając trochę kasy u sprzedawcy, po czym okazało się, że polowanie za pomocą łuku w Polsce jest nielegalne. Szanse na odegranie przed Twoją białogłową sceny, w której Robin Hood wkracza do zamku z jelonkiem przerzuconym przez barki, spadły do zera. Pozostało Ci tylko wypuszczać pociski do statycznych celów. Doszedłeś już do takiej wprawy, że za każdym razem przepoławiasz poprzednio wystrzeloną strzałę. Koordynację oko-ręka masz wyrobioną niczym operator GROM w stanie spoczynku. Co dalej?

archery tag2.JPG

Odpowiedzią jest Archery Tag. W założeniach gra niewiele się różni od paintballa. Tu w bezpieczny sposób dasz upust swoim morderczym instynktom. Groty pocisków są zabezpieczone w taki sposób, że nie istnieje możliwość przebicia skóry, siła naciągu łuków jest odpowiednio dobrana, a wszyscy uczestnicy są zobowiązani do noszenia kasków. Jest wszystko to, czego Ci brakowało: świst strzał, brzdęk zwalnianych cięciw, zwycięzcy i przegrani.


W zależności od lokalizacji w jakiej odbywa się rozgrywka, oprawa może się nieznacznie różnić. Czasem rozpoczynasz grę z łukiem w dłoni, czasem musisz najpierw do niego dobiec, czasem jesteś po uszy w wodzie, a jeszcze innym razem jesteś w po prostu w sali gimnastycznej. Na świecie istnieje ponad 100 licencjonowanych strzelnic Archery Tag. Za godzinę takiej rozrywki w najbliższym ośrodku mieszczącym się na Litwie zapłacicie 8 euro. Oczywiście „za łebka”. To niewygórowana cena za możliwość udowodnienia swojej kobiecie, kto tu jest niezależną kobietą z łukiem, a kto Robin Hoodem.
Dodał(a): Robert Dzięgielewski / fot.: youtube.com Poniedziałek 24.10.2016