Urodzinowy browar na 20-lecie

W tym roku Browar Amber świętuje dwudziestolecie. Przez ten czas browarnicy z pomorskiego Bielkówka uwarzyli dla was prawie trzy miliony hektolitrów złotego trunku i wypuścili na rynek kilkanaście marek piwa, które podbiły nie tylko Polskę.
sg617.jpg
Przedstawiamy więc piwa, które testowaliśmy urodzinowo i zapraszamy do degustacji, po której mamy nadzieję, będziecie mogli wybrać swoje ulubione piwo Browaru Amber w naszej sondzie.

PSZENICZNIAK

amber_pszeniczniak_kufel.jpgOrzeźwiający, przyjemny trunek. Naturalnie mętny jak na piwo pszeniczne przystało. Łączą się w nim klasyczne bananowo – waniliowe nuty i delikatna chmielowa goryczka. Dzięki łagodnemu smakowi dobry zakup dla żony, dziewczyny, koleżanki. Trunek najlepiej podawać w wysokich, skręcanych, rozszerzanych do góry szklankach. Bogata, gęsta piana utrzymuje się bardzo długo, praktycznie do ostatniego łyka. Świetnie pasuje do potraw z grilla, słonych przekąsek, ryb i pieczonego kurczaka.
Styl: pszeniczne
Zawartość alkoholu: 5,2 %
Metoda warzenia: górna fermentacja
Temperatura podania: 5 – 7 stopni




GRAND IMPERIAL PORTER

amber_grand_kufel.jpgMocne jak tur, dobre na odwagę. 8 proc. alkoholu i 18,1 proc. ekstraktu nieźle uderza do głowy.
Jak na bałtycki porter przystało piwo ma głęboką, ciemną barwę. Obfita piana wypełnia kufel po same brzegi. Na początku trunek jest słodki, ma posmak czekolady i palonej kawy. Gdzieś w tle czuć delikatną woń wiśni. Z każdą chwilą czekolada staje się coraz bardziej gorzka.Najlepiej smakuje podawane w prostej, delikatnie rozszerzanej ku górze szklance. Idealne do potraw z grilla, ale o dziwo świetnie nadaje się też do deserów.
Styl: porter bałtycki
Zawartość alkoholu: 8 %
Metoda warzenia: tradycyjna, dolna fermentacja
Temperatura podania: 10 – 12 stopni



ŻYWE

amber_zywe_kufel.jpgTo jedno z najbardziej utytułowanych polskich piw. Dlaczego? Jest niepasteryzowane, naturalne, klarowne o pięknym bursztynowym kolorze. W smaku wyraziste, treściwe. Dominuje w nim słód, ale i dość wyraźna gorycz chmielu. Idealne dla miłośników jasnego piwa.Najlepiej podawać w prostej, lekko rozszerzanej u góry szklance.
Styl: lager jasny
Zawartość alkoholu: 6,2 %
Metoda warzenia: dolna fermentacja, długie leżakowanie
Temperatura podania: 8-10 stopni stopni





KOŹLAK

amber_kozlak_kufel.jpgJedno z ulubiony piw tych, którzy lubią dość mocne, ciemne trunki. Piwo warzone

Sonda

Moje ulubione

ze słodu jęczmiennego, wysycone, nie za słodkie. Napitek ma barwę głębokiego rubinu. Po przelaniu gęsta, beżowa piana utrzymuje się długo. W smaku i aromacie czuć wyraźne nuty karmelowe i kawowe oraz typową chmielową goryczkę.
Najlepiej podawać : kielich / goblet
Styl: bock ciemny
Zawartość alkoholu: 6,5 %
Metoda warzenia: dolna fermentacja, długie leżakowanie
Temperatura podania:  10 - 12 stopni

Dodał(a): CKM.PL Wtorek 06.05.2014