Urodził się bez dłoni, ale dostał ją w dorosłym życiu

Ten Polak urodził się bez dłoni. Otrzymał ją jednak w dorosłym życiu dzięki możliwościom współczesnej medycyny i wirtuozerii lekarzy. Polskich lekarzy.
ręka.jpg

Ze względu na wadę genetyczną Piotr Tchórz urodził się bez lewej dłoni. Zamiast niej miał kikut z ledwie widocznymi zalążkami palców. Był zmuszony radzić sobie z nim przez całe życie, jednak dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny już nie musi.

Lekarzom z wrocławskiego uniwersyteckiego szpitala klinicznego udało się bowiem przeszczepić Piotrowi dłoń, dzięki której ma szanse na w pełni normalne życie. Warto dodać, że tego rodzaju operacja była pionierska pod tym względem, że nigdy nie transplantowano kończyny pacjentowi, który nie posiadał jej od urodzenia.

Głównym problemem nie był więc zabieg, a raczej obawa, że mózg Piotra nie będzie w stanie nauczyć się używać dłoni, której nigdy nie miał. Resztę tej poruszającej i niesamowitej historii oraz wszelkie szczegóły związane z operacją znajdziecie w poniższym materiale wideo lub w telewizji TLC w programie „Nie do uwierzenia” w każdy poniedziałek o 23:00.
PRZECZYTAJ TEŻ O PIERWSZEJ W HISTORII TRANSPLANTACJI GŁOWY:

Wiadomo dokładnie, kiedy i gdzie odbędzie się pierwszy przeszczep ludzkiej głowy. To dzieje się naprawdę 😱😱 LINK W PIERWSZYM KOMENTARZU

Opublikowany przez CKM Czasopismo Każdego Mężczyzny na 25 października 2017


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. TLC Piątek 03.11.2017