Ukryte piękno, czyli jak pozbyć się pajączków, trądziku różowatego i rumienia

Sprawdź na sobie!

usuwanie pajączków.jpg

Piękno człowieka czasem jest przesłonięte mankamentami w postaci nieestetycznych zmian skórnych. Niedoskonałości te mają wpływ nie tylko na urodę, lecz także samopoczucie. W takiej sytuacji konieczne staje się maskowanie, a tu w pewnym sensie uprzywilejowane są kobiety, ponieważ mogą przykryć zmianę skórną kryjącym podkładem. Mężczyźni natomiast przyzwyczają się z czasem do defektów, co nie znaczy, że czują się z nimi komfortowo. Dla obu płci jednak nieładnie wyglądające zmiany skórne są po prostu przykre i powodują kompleksy. Kłopotliwe pajączki, rumień czy trądzik różowaty przyczyniają się też do obniżenia samooceny oraz zahamowań w kontaktach interpersonalnych. Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw tym kłopotom, poprzez chociażby laserowe zamykanie naczynek. Przybliżamy więc, na czym polega leczenie oraz zapobieganie tworzeniu się zmian skórnych, takich jak pajączki, trądzik różowaty oraz rumień!

Pajączki - skąd się biorą i jak z nimi walczyć?

Popękane naczynka, czyli pajączki, to poszerzone żyłki podskórne. Najpowszechniejszą przyczyną ich powstawania jest zaburzenie krążenia żylnego, które występuje najczęściej u kobiet, co jest też związane z czynnikami hormonalnymi. Ponadto, pajączki występują u osób, które często się opalają, zarówno naturalnie, jak i korzystając z solarium. Mogą także być wywołane paleniem tytoniu, spożywaniem alkoholu oraz pikantnych przypraw. Zdarza się również, że są oznaką choroby, takiej jak na przykład nadciśnienie tętnicze, alergia czy nieprawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Jeśli więc są one widocznym problemem, dobrze zwrócić się do lekarza, w celu uzyskania prawidłowej diagnozy. W przypadku, gdy popękane naczynka są kwestią wyłącznie estetyczną, najlepiej zacząć używanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji cery naczynkowej oraz wykonać laserowe zamykanie naczynek. Jak informują specjaliści z Kliniki Medycyny Estetycznej i Dermatologii Arte Derm w Józefowie, laser Cutera Excel V jest obecnie jednym z najskuteczniejszych narzędzi do walki z pajączkami.

Trądzik różowaty - przyczyny, objawy i leczenie

Przyczyną powstania trądziku różowatego są zaburzenia naczyniowo ruchowe, co oznacza, że skóra łatwo czerwienieje pod wpływem bodźców emocjonalnych oraz fizycznych. W dużej mierze choroba ta jest spowodowana czynnikami genetycznymi. Jeden z objawów choroby to rumień, najczęściej w okolicach nosa i policzków. Mogą też pojawić się małe grudki lub ropne krostki. Potem, z reguły u mężczyzn, dochodzi do przerostu skóry nosa, czyli stadium określanego jako rhinophyma. Leczenie powinno być przeprowadzone przez dermatologa, który stosuje terapie miejscowe za pomocą kremu lub żelu, terapię retinoidami, a także specjalistycznym laserem Cutera Excel V. W przypadku wykorzystania tego wielofunkcyjnego urządzenia, rumień zmniejsza się, a skóra zyskuje naturalny koloryt. Sprzęt posiada różnorodne zastosowanie, to sposób nie tylko na zamykanie naczynek, lecz także usuwanie brodawek, przebarwień oraz blizn.

Efektywne zamykanie naczynek, dzięki laserowi Cutera Excel V

Co istotne, zamykanie naczynek laserem Cutera Excel V jest przeprowadzane najczęściej w serii kilku zabiegów, dzięki czemu zmiany skórne mają szansę w pełni się zregenerować. Działanie urządzenia opiera się na technologii podwójnej długości fali 532/1064 nm, co czyni je najskuteczniejszym laserem naczyniowym w swojej klasie.

Zapobieganie powstawaniu teleangiektazji

Zamykanie naczynek powinno być powtarzane, w zależności od rozległości obszaru leczenia oraz intensywności zmian barwnikowych skóry. Profilaktycznie w przypadku teleangiektazji, czyli pajączków, wskazane jest stosowanie kosmetyków przeznaczonych dla cery naczynkowej, które zawierają filtry przeciwsłoneczne SPF50+, witaminę C, K, PP, miłorząb japoński oraz skrzyp polny.

Więcej informacji na temat zamykania naczynek znajdziesz na stronie artederm.pl


Dodał(a): Izabela Popko Piątek 30.03.2018