Ukraińscy kolejarze tworzą zapory przeciwpancerne z szyn. 'Serdeczne pozdrowienia dla Putina'

Podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę, zaangażowany w obronę swojego kraju stara się być każdy. Ukraińscy kolejarze także dorzucają "trzy grosze" i tworzą zapory przeciwpancerne z szyn. Oczywiście pojawiają się na nich pewne wiadomości...
Zrzut ekranu 2022-03-1 o 14.51.38.png

"Putin ch*jło", skracane do „ПТН ХЛО” – taką wiadomość przekazują Ukraińscy kolejarze. W pełni się zgadzamy i akceptujemy brutalność przekazu. Przedstawiciele kolei pomagają bronić swojego kraju, a na zaporach piszą pozdrowienia dla Putina. "Jesteśmy organizacją pokojową. Ale kiedy nasz kraj jest atakowany, pomagamy się bronić. Dlatego też od kilku dni tworzymy zapory przeciwpancerne" – poinformował Oleksandr Kamyszyn, Prezes Zarządu Kolei Ukraińskich.

"Zakupiliśmy szyny do remontów i budowy nowych torów. Ale teraz potrzebne są stalowe jeże" – dodał. Wyprodukowano już 831 sztuk, a 517 z nich trafiło na rzecz obrony państwa. 

Ukraińcy demolują znaki drogowe, by zdezorientować wroga i kolokwialnie mówiąc – uprzykrzają życie rosyjskim jednostkom tak bardzo, jak to tylko jest możliwe. Obywatele są tak zmobilizowani, że starają się nawet gołymi rękami przejmować wrogie pojazdy.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot.: Koleje Ukraińskie Wtorek 01.03.2022