Ujawnił zabójców Tupaca

Suge przemówił. W zeznaniu informuje kto stoi za strzelaniną, w której zginął jego przyjaciel i współpracownik Tupac Shakur.

tupac.jpg


W SKRÓCIE:

Suge prowadził samochód, w którym postrzelono Tupaca. Producent muzyczny do tej pory nie chciał podać informacji dotyczących osób stojących za zamachem. W końcu przemówił i wyznał, że winna jest jego była żona Sharitha i szef ochrony Death Row Records Reggie White Jr. Chcieli oni przejąć kontrolę nad wytwórnią, a ich prawdziwym celem był Knight.

PEŁNA WERSJA:
Marion Hugh „Suge” Knight Jr w końcu wyznał kto zabił Tupaca Shakura. Producent muzyczny i raper, od 2015 roku siedzi w więzieniu oskarżony o zabójstwo i usiłowanie morderstwa, po tym jak przejechał dwóch mężczyzn. Jego obecny prawnik Thaddeus Culpepper przedstawił zeznanie, w którym osadzony podaje informacje dotyczące strzelaniny z 1996 roku.

Suge stwierdza, że za morderstwem stoi jego była żona Sharitha i Reggie White Jr, były szef ochrony wytwórni Death Row Records, której Knight był współzałożycielem. Dodatkowo to właśnie sam Marion miał być celem zamachu, a nie Shakur.

Zdarzenie miało miejsce 7 września 1996 roku w Las Vegas. Tupac przyjechał do stolicy hazardu, aby zobaczyć walkę swojego przyjaciela Mike’a Tysona z Bruce’em Seldonem. Raper siedział na miejscu pasażera w aucie, które prowadził właśnie Suge. Z powodu czerwonego światła, samochód zatrzymał się przed hotelem Maxim. Z prawej strony BMW kierowanego przez Knighta podjechał biały Cadillac. Oddano z niego kilkanaście strzałów, z czego pięć raniło Shakura. Muzyk zmarł w wieku 25 lat w szpitalu, sześć dni po incydencie.

Teorie spiskowe dotyczące śmierci rapera, od czasów zabójstwa się mnożą. Suge postanowił przerwać milczenie, potwierdzając teorie podane w nowym dokumencie "2pac Assassination: Battle for Compton", którego twórcy odkryli rzeczywisty przebieg wydarzeń i podali nazwiska zamachowców. 

Producent muzyczny do tej pory odmawiał udzielenia informacji na temat strzelaniny. Teraz oskarża byłą żonę i szefa ochrony Death Row Records o próbę przejęcia kontroli nad wytwórnią. Zostaje jeszcze odkrycie tajemnicy zabójstwa Kennedy'ego i znacząco zmniejszy się liczba zagadek kryminalnych, nad którymi główkujemy od lat.
Dodał(a): Krzysztof Znik / fot.: YouTube Czwartek 06.04.2017