Ucieczka żołnierza z Korei Północnej – pościg, strzały, nagrania noktowizyjne [WIDEO]

Do sieci trafiło właśnie nagranie z brawurowej ucieczki północnokoreańskiego żołnierza do Korei Południowej. Na filmie widać m.in. jak inni żołnierze oddają strzały do uciekiniera.
uciek.jpg

Całe zdarzenie miało miejsce 13 listopada, jednak ONZ udostępniło nagranie dopiero 9 dni później. Blisko 7-minutowy film dokumentuje ucieczkę żołnierza Korei Północnej przez linię demarkacyjną do Korei Południowej. Facet ryzykował życiem, ale ostatecznie jego brawurowy wyczyn się powiódł.

Nagranie rozpoczyna się bardzo spokojnie. Przez około 2 minuty widać bowiem jak żołnierz nie niepokojony przez nikogo jedzie wojskowym jeepem. Dopiero w okolicach drugiej minuty i dwudziestej piątej sekundy pozostali północnokoreańscy żołnierze zostają zaalarmowani o dezerterze i ruszają w jego kierunku.

Później widzimy, jak uciekinier porzuca uszkodzony samochód i kontynuuje ucieczkę pieszo. Wtedy też pozostali żołnierze otwierają ogień w jego kierunku. Jak podają wojska Korei Południowej, w kierunku uciekiniera padło ok. 40 strzałów, z czego 5-6 było celnych.

W kolejnej części nagrania widzimy zgromadzenia żołnierzy północnokoreańskich oraz nieprzytomnego dezertera leżącego w trawie, którego po jakimś czasie ewakuują południowokoreańscy żołnierze.Uciekinier został później przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł dwie operacje. W tej chwili jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Strzały na granicy dwóch Korei były także pogwałceniem zasad rozejmu ustalonego po wojnie koreańskiej w latach 50. ubiegłego wieku.

ZOBACZ TEŻ FOTKI PIĘKNYCH DZIEWCZYN Z ARMII IZRAELA:


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen youtube.com Środa 22.11.2017