Trzynastolatka ułożyła dłonie w pistolet. Została aresztowana

Jeśli zdarza ci celować w ludzi dłonią ułożoną w kształt pistoletu, to uważaj. Możesz zostać aresztowany.

iStock-1139897152.jpg


Trzynastoletnia uczennica gimnazjum w Kansas City w stanie Missouri została zatrzymana przez policję po tym, jak w czasie rozmowy z koleżanką złożyła dłonie na kształt pistoletu i wycelowała do czterech osób.

Podczas szkolnej przerwy dziewczynka rozmawiała z koleżanką, która zapytała, kogo by zabiła, gdyby mogła. Uczennica wskazała cztery osoby i następnie „oddała strzał” we własną głowę. Sprawa zapewne nigdy nie wyszłaby poza mury klasy, gdyby nie anonimowy donos, który został zgłoszony przez jednego z uczniów.

W wielu szkołach w USA uczniowie mają możliwość zgłaszania zagrożenia poprzez specjalną aplikację. Dane, które zostają do niej wprowadzone, trafiają do urzędnika wyznaczonego przez policję, który w tym wypadku zdecydował, że zagrożenie jest poważne i przekazał sprawę dalej. Następstwem jego działania było aresztowanie trzynastolatki.

Co więcej, dziewczynka stanie przed sądem pod zarzutem popełnienia przestępstwa federalnego. Zdaniem funkcjonariuszy zagrożenie atakami w szkołach zbyt często jest ignorowane i pytania o prewencję zadawane są dopiero po tragedii.

Co piąta strzelanina w USA ma miejsce na terenie szkoły, dlatego problem dostępu do broni palnej i ewentualnych gróźb jest niezwykle drażliwym tematem. Miniony weekend w Nowym Jorku był pierwszym od 1993 roku, podczas którego nikogo nie zastrzelono. Problem jest naprawdę poważny, ale pod warunkiem, że dotyczy prawdziwych pistoletów.

ZOBACZ TAKŻE:  BMW ZABLOKOWAŁO BUDOWĘ. KIEROWCA SIĘ ZDZIWI


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Środa 23.10.2019