Trzecia płyta The Dumplings od dzisiaj w sklepach!

Trzeci album zespołu The Dumplings zatytułowany „Raj” od dzisiaj dostępny jest w sklepach i serwisach cyfrowych.
raj-b-iext53230258.jpg

Nowa płyta została w całości napisana, skomponowana i wyprodukowana przez twórców „złotych’ „No Bad Days” i „Sea You Later”.

Muzycznie to wciąż elektropop na najwyższym poziomie, w charakterystycznym dla The Dumplings stylu, ale w porównaniu do poprzednich produkcji jest zdecydowanie dojrzalej. Wszystkie teksty napisane na płycie są w języku polskim, co na pewno otwiera w karierze zespołu nowy rozdział.

„Nasza trzecia płyta to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu „Zapach kobiety”, literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma 8 utworów” - mówią Justyna Święs, Kuba Karaś.

Album promuje teledysk do tytułowego utworu z płyty, w roli głównej w klipie występuje aktor filmowy i teatralny - Rafał Mohr, a reżyserii podjął się Piotr Matejkowski.Dodał(a): CKM/ fot. materiały prasowe Piątek 21.09.2018