Trawka na studiach

Ten profesor powie ci wszystko, co powinieneś wiedzieć o sprzedaży marihuany. W trakcie jego kursu studenci nauczą się jak prowadzić własną firmę działającą w tym sektorze amerykańskiej gospodarki.
1.jpg

W SKRÓCIE:
Profesor z Uniwersytetu w Denver stworzył kurs „The Business of Marijuana”. Studenci poznają na nim tajniki prowadzenia firmy działającej w przemyśle związanym z miękkim narkotykiem.

PEŁNA WERSJA:
„Trawka” wchodzi na akademickie salony. Na Uniwersytecie w Denver pewien profesor stworzył dla studentów specjalny kurs o nazwie „The Business of Marijuana”, który wystartował pod koniec marca 2017 roku. Jak sama nazwa wskazuje tematem zajęć będzie ogólno pojęty „przemysł marihuanowy”. W Stanach Zjednoczonych jest to coraz większa część gospodarki, odkąd kolejne części kraju legalizują miękki narkotyk. Interes ten generuje dziesiątki milionów dolarów zysków.

Za pomysłem stoi profesor Paul Seaborn. Wpadł on na niego już w 2016 roku, czyli dwa lata po tym, jak w stanie Kolorado zalegalizowano miękki narkotyk. Stwierdził on, że wśród społeczeństwa akademickiego pojawiły się wątpliwości. Uczeni zastanawiają się o co chodzi i czy ten kurs rzeczywiście jest przydatny. Zupełnie inne zdanie mają studenci, którzy są bardzo zadowoleni z zajęć.

Tematyka kursu Seaborna obejmuje:
- Prawne i polityczne pułapki związane ze sprzedażą marihuany
- Prowadzenie własnej firmy
- Porównanie z działaniem przedsiębiorstw z innych sektorów
- Sprzęt w jaki trzeba się zaopatrzyć
- Sposoby promocji
- Metody uprawy marihuany i skąd się zaopatrywać

Profesor uważa, że jego zajęcia zapoczątkują więcej kursów o podobnej tematyce. Być może niedługo chodzenie na studia będzie wyglądało podobnie, do tego jak to przedstawiono w filmie z raperami Method Manem i Redmanem:

Dodał(a): Paweł Zieleń Czwartek 13.04.2017