Transseksualna kobieta została Miss Hiszpanii – teraz ma szansę podbić świat

Coś takiego nie stało się jeszcze nigdy w historii. Transseksualna kobieta wygrała wybory Miss Hiszpanii, a teraz ma szansę zostać Miss Universe.

Angela Ponce ma 26 lat i pochodzi z Sewilli. Jej marzeniem od zawsze było zwycięstwo w konkursie piękności dla kobiet. Problem był tylko jeden: Angela na świat przyszła jako mężczyzna.

Po zmianie płci udało jej się jednak zrealizować swoje marzenie i nie tylko wzięła udział w wyborach Miss Hiszpanii, ale w dodatku je wygrała. Teraz Angela będzie reprezentować swój kraj w wyborach Miss Universe 2018, które odbędą się jesienią na Filipinach.

Warto dodać, że taka sytuacja jest absolutnie bezprecedensowa. Żadna transseksualna kobieta nie została nigdy w historii Miss Hiszpanii, ani też nie brała udziału w wyborach Miss Universe. A zatem Ponce już i tak zapisała się w historii, ale ma szansę dodatkowo przypieczętować  to tryumfem w wyborach ogólnoświatowych.

- Chcę z dumą reprezentować Hiszpanię w konkursie – zapewnia Angela Ponce. – Będę ambasadorką wszystkich wykluczonych, nie tylko społeczności LGBT+, ale i po prostu każdego, kto czuje, że nie może być w pełni sobą. – dodała modelka.

Wybór Angeli oczywiście podzielił obserwatorów na tych, którzy uważają jej zwycięstwo za „kpinę z kobiecości” i tych, którzy sądzą, że „to dobry przekaz dla świata”. Do której grupy zaliczacie się wy?

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Instagram Poniedziałek 09.07.2018

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)