Top 5 filmowych gier pijackich

Nie przesadź z alkoholem, jeśli zdecydujesz się podjąć, którąś z poniższych gier. Filmy znasz na pewno, ale może spojrzysz na nie inaczej po kilku głębszych.
1.jpg

Pijackie
gry filmowe są bardziej popularne w Stanach Zjednoczonych niż u nas. Może warto jednak przenieść tę świecką tradycję do pięknego kraju nad Wisłą. Zasady są bardzo proste i logiczne. Każdy z uczestników ma przed sobą postawione kilka kieliszków. Chętni oglądają razem wybrany film i piją za każdym razem, kiedy zdarzy się coś charakterystycznego dla danego tytułu. Oto pięć propozycji na spędzenie wspólnego wieczoru z przyjaciółmi i przy dobrej produkcji.

5. Człowiek z blizną
Któż nie zna tego gangsterskiego klasyka z Alem Pacino w roli głównej? Niewątpliwą zaletą „Człowieka z blizną” jest to, że można go oglądać w kółko i nigdy się nie znudzi. Napełnijcie więc kieliszki i pijcie za każdym razem gdy:
- Ktoś wciąga kokainę
- Tony kogoś zabija
- Pada przekleństwo
- Widać zachód słońca
- Akcja przenosi się do innego kraju


4. Top Gun
Nieśmiertelny akcyjnia z lat 80. W dzieciństwie każdy chłopak chciał być jak pilot grany przez Toma Cruise'a. Chwyć kieliszek w dłoń i przechyl go zawsze gdy:
- Maverick jedzie na motorze
- Postaci przybijają sobie piątkę
- Maverick łamie zasady
- Słychać piosenkę „Danger Zone”


3. Krzyk
Horror zbudowany z odniesień do innych filmów grozy. To nie mogło się nie udać. Wśród fanów gatunku jest to pozycja obowiązkowa i kultowa. Aż grzech się nie napić procentów kiedy:
- Ktoś mówi o jakimś horrorze
- Dzwoni telefon
- Pojawia się Ghostface
- Gale krzyczy na swojego operatora


2. Szklana pułapka
Nikt ci nie uwierzy, jeśli powiesz, że nie oglądasz tego filmu co roku. Bruce Willis zabija przestępców z klasą i humorem. A żeby produkcja bawiła cię jeszcze bardziej napij się kiedy:
- Ktoś komunikuje się przez radio
- John mówi sam do siebie
- McClane zabija przestępce
- Pojawia się motyw świąteczny


1. Wilk z Wall Street

Kilku naszych kolegów poległo, kiedy próbowali dostosować się do jednej z poniższych zasad. Napij się za każdym razem gdy:
- Widać kobiece piersi
- Ktoś wciąga jakiś proszek
- Leonardo DiCaprio i Jonah Hill rozśmieszają cię do łez
- Ktoś przeklina (w tym wypadku pojawiły się zgony)

Dodał(a): Paweł Zieleń Czwartek 13.04.2017