Top 10 dziwnych alkoholowych praw

Nie pij z rybą, nie podawaj alkoholu łosiowi, a jeśli kobieta zgniecie puszkę piersiami, dostanie mandat. To tylko kilka dziwnych praw dotyczących napojów wyskokowych.
gl.jpg

Osoby stanowiące prawo nie zawsze mogą pochwalić się umiejętnością logicznego myślenia. Czasami wpadają na pomysły, które są w stanie zaskoczyć nawet nas, a uwierzcie, że to nie jest takie łatwe. W różnych krajach na świecie, bądź stanach w Ameryce rządzący ustalili bardzo absurdalne przepisy dotyczące spożywania alkoholu.

10. Dzieci i łosie

Przeglądając strony o tematyce praw dotyczących alkoholu, można natknąć się na wzmiankę, że na Alasce nie można podawać alkoholu łosiom. Widzimy w tym dużo sensu. W Polsce powinno się ustalić podobne przepisy dotyczące saren i jeleni, to może nie wbiegałyby tak często na drogę przed samochodami.

Drugim absurdalnym prawem we wspomnianym stanie jest zapis, że dzieci mogą spożywać alkohol, o ile nie dzieje się to w barach albo restauracjach i napój został podany nieletnim przez legalnych opiekunów. Słowem rodzice mogą częstować potomków procentami w zaciszu własnego domu, tak żeby nikt niepowołany tego nie widział.
1.jpg
9. 2 piwa za noszenie bielizny
Wątpimy, żeby to prawo było egzekwowane, ale naprawdę istnieje. Jeśli jakiś Szkot założy bieliznę pod swój kilt, zostanie ukarany grzywną. Właściwie to będzie bardziej nagroda, bo otrzyma dwa piwa. Ciekawe czy utworzono kiedykolwiek oddział policji sprawdzający, czy mężczyźni mają majtki pod swoimi męskimi spódnicami.

8. Piwo między piersiami
Kto z nas nie próbował w jakiś dziwny sposób zgnieść puszki po piwie? Pewna kobieta z Australii zrobiła to swoimi piersiami. Została za to ukarana grzywną.

7. Abstynencja w dniu wyborów
Jak przetrwać wybory bez alkoholu? Turcy musieli znaleźć sobie inne rozrywki, ponieważ w dniu, kiedy wybierają rządzących obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży napojów wyskokowych.

6. Jedna lampka wina, jeśli masz męża
W Boliwii zamężne kobiety mogą wypić zaledwie jedną lampkę wina, kiedy wychodzą do baru bądź restauracji. Prawo to powstało, aby zajęte panie nie flirtowały z panami jak są pod wpływem alkoholu.
2.jpg
5. Licencja na picie
W Indiach, a dokładniej w stanie Maharasztra potrzebujesz oficjalnej licencji, aby móc się napić. W celu jej uzyskania musisz udać się do szpitala i poprosić o takową.

4. Piłeś? Nie jedź… na krowie

Ponownie wracamy do Szkocji. Tamtejsi mieszkańcy nie mogą ujeżdżać krów, kiedy są pod wpływem alkoholu. A szkoda, bo pijackie wyścigi na bydle brzmią jak coś, co chcielibyśmy kiedyś zobaczyć.

3. Śmierć za jazdę po alkoholu
Myślałeś, że nasze prawo dotyczące pijanych kierowców jest restrykcyjne? Owszem wsiadanie za kółko pod wpływem jest niebezpieczne i głupie, ale w Salwadorze już przy pierwszej takiej wpadce możesz zostać skazany na śmierć.
3.jpg
2. Nie pij z rybą

W Ohio nie możesz dawać alkoholu rybie. Wiemy, że pływanie po pijaku jest niebezpieczne, ale to już chyba przesada.

1. Nie pij kiedy stoisz

W Teksasie istnieje dawno zapomniane i nieprzestrzegane prawo dotyczące spożywania piwa. Jeśli stoisz możesz zaaplikować sobie jedynie trzy łyki złocistego trunku. Każdy kolejny jest już przestępstwem. I jak żyć z takimi przepisami?  

Dodał(a): Paweł Zieleń Poniedziałek 10.04.2017