Tom Hanks dostanie malucha

Tom Hanks zakochał się w Fiacie 126p. Polacy postanowili podarować mu wymarzone auto, a aktor chce się odwdzięczyć.

 

 

Pamiętasz zdjęcia Toma Hanksa podziwiającego malucha? Fotografie były robione w Budapeszcie. Gwiazdor chodził po mieście i widział wiele Fiatów 126p, które bardzo mu się spodobały. W pewnym momencie zaczął sobie żartować, że chętnie by takiego kupił. Minęło trochę czasu, a Polacy jako naród uczynny, postanowili sprezentować mu auto marzeń.


Dokładniej wpadli na ten pomysł mieszkańcy Bielska-Białej. Aktor dowiedział się o całej akcji i udowodnił, że sodówa wcale nie uderzyła mu do głowy. Sprawdza przede wszystkim czy tym autem będzie mógł jeździć po amerykańskich drogach i chce go odebrać osobiście.

Akcję zorganizowała Monika Jaskólska. Urządziła zbiórkę, aby kupić aktorowi słynnego malucha. Postanowiła przedstawić mu historię auta i jego możliwości. Chciała tym samym wypromować miasto, gdzie model był produkowany.

Znaleziono idealne auto w Suwałkach. Koszt to 8,5 tys. złotych. W mailu wysłanym do organizatorki zbiórki Hanks napisał, że chętnie odbierze samochód osobiście w Stanach Zjednoczonych. Ma również nadzieję na wspólne – z Moniką Jaskólską – wsadzenie kluczyków do stacyjki. Brzmi jak uprzejma propozycja spędzenia razem nocy.

Wiecie już, że od 3 kwietnia będziemy latać do Los Angeles. Mamy dla Was jeszcze jedną wiadomość - do Miasta Aniołów...

Opublikowany przez LOT Polish Airlines na 25 stycznia 2017


Tom Hanks chcąc okazać swoją wdzięczność mieszkańcom Bielska-Białej zdecydował się również przekazać dotację na miejscowy szpital dziecięcy. Podczas zbiórki zadeklarowano, że jeśli zebrane zostanie więcej pieniędzy niż potrzeba na zakup samochodu, nadwyżka trafi do szpitala. Aktor podwoi zebraną kwotę. Samochód nie będzie tak podrasowany jak ten, ale i tak powinien przypaść gwiazdorowi do gustu.

Dodał(a): Mateusz Kryś /fot.:https://twitter.com/tomhanks Piątek 10.02.2017