Tom Cruise - mały, ale wariat

Na ekrany kin wraca jeden z największych współczesnych twardzieli, by po raz kolejny bić, strzelać, skakać po dachach i brać udział w pościgach. Tak, to Jack Reacher, a w jego rolę znów wcieli się niezniszczalny Tom Cruise.
jr.JPG

Choć jego przygody i postać sama w sobie, przypominają wytwór wyobraźni hollywoodzkich scenarzystów, to Jack Reacher wcale nie jest bohaterem pierwotnie kinowym, a literackim. Stworzył go brytyjski pisarz (właściwie masowy producent książek) Lee Child i to właśnie na jego prozie oparto filmowe produkcje.

Pierwsza z nich, „Jack Reacher: Jednym strzałem”, na ekrany trafiła w 2013 roku i okazała się przebojem. Teraz przyszedł czas na sequel, który nosi tytuł „Jack Reacher: Never Go Back” („Nigdy nie wracaj”) i znów oparty jest na jednej z powieści Childa.

W nowej produkcji Reacher wraca (i po tytule wiemy, że to nie może zwiastować niczego dobrego) do swojej byłej wojskowej bazy w stanie Wirginia, by spotkać się z jej nowym dowódcą – Susan Turner. Kobieta zostaje jednak zagadkowo aresztowana, a Reacher postanawia na własną rękę całą sprawę wyjaśnić.W główną rolę byłego wojskowego śledczego, ponownie wciela się 54-letni już, ale wciąż trzymający się doskonale, Tom Cruise. Mimo swojego wieku wcale nie stroni od udziału w karkołomnych pościgach samochodowych i nierównych walkach 5 na 1. I oczywiście wychodzi z nich bez większego szwanku.

Reżyserią najnowszego Jacka Reachera zajmie się Ed Zwick, a w obsadzie, obok Toma Cruise’a, ujrzymy Cobie Smulders, Danikę Yarosh, Aldis Hodge, Patricka Heusingera, Madalyn Horcher, a także Holta McCallany’ego, Roberta Kneppera oraz Austina Heberta.

Premierę zaplanowano na 21 października 2016 roku.
Dodał(a): Jakub Rusak Czwartek 23.06.2016