To dzieje się naprawdę. Akon buduje swoje miasto i pokazuje kontrakt

Kiedy raper ogłosił, że zamierza zbudować Akon City, nikt nie traktował jego słów poważne. Po pół roku okazuje się, że gwiazdor jednego przeboju wcale nie żartował.


Zazwyczaj muzycy inwestują w linie butów, perfum lub ewentualnie t-shirtów, a cały proces twórczy polega na tym, że podpisują się pod owocem pracy anonimowego designera. Akon ma jednak rozmach i nie ogranicza się do konfekcji czy perfumerii. Najważniejsze, to odpowiedzieć sobie na pytanie, co się chce robić w życiu. Akon udzielił odpowiedzi i wziął się do roboty. Proste jak budowa cepa.


CZYTAJ TAKŻE: MICHAEL JORDAN SPRZEDAJE DOM OD 8 LAT. ZOBACZ JAK MIESZKA LEGENDA NBA

Ekologiczne miasto napędzane odnawialną energią powstaje w Senegalu. Raper poinformował, że podpisał kontrakt o wartości 6 miliardów dolarów, z czego 4 miliardy niezbędne do uruchomienia budowy pochodzą od inwestorów. Pierwszy etap prac zakłada budowę niezbędnej infrastruktury: dróg, szpitala, szkoły i elektrowni. To wszystko ma się wydarzyć do końca 2023 roku.

Następnie włodarze Akon City postarają się ściągnąć przedsiębiorców działających w kryptowalutach. Co może nie być takie trudne, ponieważ cała inwestycja cieszy się olbrzymim wsparciem prezydenta Senegalu, który nie tylko podarował teren pod miasto, ale też obiecuje podatkowe ulgi dla potencjalnych inwestorów. Miasto ma prężnie działać już za 10 lat.

To nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie piosenkarza. Od 2014 roku działa założona przez niego fundacja Akon Lightening, która zajmuje się elektryfikacją Afryki. Swoim działaniem obejmuje 14 państw m.in. Senegal, Nigerię i Sierra Leone.

Pozostaje mieć nadzieję, że znajdą się chętni do zamieszkania w Akon City. Inaczej jego hymnem stanie się największy przebój przedsiębiorczego rapera. Dodał(a): Adam Barabasz / Instagram Czwartek 18.06.2020