Tizen - pogromca Androida?

Samsung planuje wprowadzić nowy system operacyjny. Nie chce już pakować do swoich urządzeń Androida od Google. Mając pozycję światowego lidera wśród producentów smartfonów, taki krok wydaje się całkiem naturalny. Ma być dostępny w samochodach, lodówkach, aparatach i komórkach.
tizen


Samsung wraz z Intelem oraz w porozumieniu z Toyotą, Jaguarem i Landroverem, mają rozwijać najnowszy system operacyjny oparty na Linuksie – Tizen. Ma być otwartą dla deweloperów platformą, która będzie potrzebowała do pracy mniej pamięci RAM i mniej miejsca na dysku (wersja Tizen 3.0 zostanie wypuszczona w trzecim kwartale 2014). To ma usprawnić urządzenia, w których będzie implementowany, nawet te słabsze niż najbardziej mocarne kombajny. Najprawdopodobniej będzie kompatybilny z Androidem, więc większość lub wszystkie aplikacje powinny działać

Najnowszy system operacyjny Tizen będzie można również odnaleźć w samochodach trzech wymienionych wcześniej koncernów oraz w sprzętach domowych (lodówka, telewizor, pralka), smartonach, tabletach. Podczas Szczytu Deweloperów Tizen w Seulu zaprezentowano telefon, który dźwignął obsługę gry w 3D z 60 klatkami na sekundę, czyli w takiej ilości, jaką mają gry na konsole nowej generacji.

Już teraz jest dostępny w dwóch aparatach Samsunga: NX300 i NX300M. Drugi z wymienionych modeli może pochwalić się świetnymi wynikami – startuje w pół sekundy i robi dziewięć zdjęć o rozdzielczości 20 megapikseli w ciągu sekundy. Sprzęt niższej klasy, z mniejszą ilością RAM i miejsca na dysku, będzie obsługiwać Tizen Lite.

Koreański potentat nie podaje jednak jeszcze dokładnych dat, kiedy system operacyjny Tizen pojawi się na masową skalę w jego urządzeniach, ale
Dodał(a): hajtek Wtorek 12.11.2013