The Last of Us - najlepsza gra 2013

Wystarczy wspomnieć, że w trzy tygodnie po premierze, sprzedało się 3,4 miliona egzemplarzy tej gry To sprawia, że stała się najlepiej sprzedającym się tytułem 2013 roku
last-of-us.jpg


Tym bardziej, że od specjalistów dostała jedne z najlepszych ocen w historii gamingu. Ale jeżeli za robienie gry zabiera się studio Naughty Dog, twórca serii „Uncharted”, to efektem pracy musi być hicior! Stworzone ekskluzywnie na PlayStation 3 „The Last of Us” jest nie tylko świetną grą, ale i epicką opowieścią. Fabuła tytułu wciąga i nie pozwala odłożyć pada.

Historia opowiedziana w „The Last of Us” mówi o Joelu, który po wybuchu wielkiej epidemii i utworzeniu stref kwarantanny, przemyca broń i dragi między zonami. Zaraza spowodowana zarodnikami grzybów zamienia ludzi w mutanty. Pewnego dnia pod jego opiekę trafia nastoletnia Ellie. Od tej pory ich szorstka przyjaźń będzie motywem przewodnim w drodze do miejsca, gdzie Joel ma bezpiecznie odstawić małolatę. Z czasem ich więź się pogłębia, może to przez to, że dziewczynka przypomina mu jego zabitą córkę.

W rozgrywce musimy uporać się z zombie i doprowadzić Ellie cało w wyznaczone miejsce. Jednak nie jest to klasyczna sieczka. Fabuła wzbogacana jest co chwilę dodatkowymi historiami, a użyć musisz nie tylko pistoletu, ale i głowy. Pewne rzeczy znajdujesz na swojej drodze, po niektóre musisz zapuścić się poza utarte ścieżki, a część możesz zmontować sam. Walka ze stworami nie jest monotonna, bo każdego z nich możesz wyeliminować w inny sposób. I niekoniecznie musi to być szaleńczy rajd poparty wpakowaniem całego magazynka w głowę delikwenta. Tym bardziej, że pestki musisz oszczędzać, bo jest ich jak na lekarstwo.

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zagrać w najlepszą grę 2013 roku, to czas najwyższy zajrzeć do sklepów lub na aukcje internetowe z „The Last of Us”, by sprawdzić świetną grę, która już weszła do kanonu gier konsolowych.

„The Last of Us”
Platforma: PS3
Ceny w sklepach: od 169 zł.
Dodał(a): gianni Piątek 13.09.2013