Tęsknisz za biurem? Przenieś je do swojego domu

Mogłoby się wydawać, że home office to spełnienie marzeń dla niejednego korposzczura. Jednak po kilku tygodniach pracy spędzonych we własnym mieszkaniu okazuje się, że wcale nie jest tak pięknie. Żeby lepiej i szybciej wykonywać służbowe obowiązki powinieneś zorganizować sobie prywatne biuro.
iStock-1208529039.jpg
Home office nie sprzyja porannym rytuałom, dlatego nie myślisz już o goleniu, piciu kawy, czy nawet wstawaniu z łóżka. Jeśli masz już dość mieszania życia prywatnego z zawodowym, powinieneś zagospodarować sobie jeden kąt w mieszkaniu, który posłuży ci za nowe miejsce pracy. Do tego będziesz potrzebował kilku ważnych elementów wyposażenia.

Przede wszystkim niezbędny będzie dobry komputer. Walka Mac vs pecet zapewne będzie trwała w nieskończoność, jednak trzeba przyznać, że sprzęt od Apple nadaje się znakomicie do pracy biurowej. Jest prosty w obsłudze i ma niezbędne oprogramowanie do wykonywania codziennej pracy.
laptop-apple-macbook-air.jpg
Apple MacBook Air
Ekran: 13,3'', 2560 x 1600 px
Procesor: Intel Core i5
Pamięć RAM: 8 GB
Dysk: SSD 256 GB
Grafika: Intel UHD Graphics

Kolejne urządzenie, które musi znaleźć się na twoim biurku to oczywiście drukarka. Żeby się nie rozdrabniać, najlepiej kupić wielofunkcyjny sprzęt, którym będziesz mógł szybko wydrukować ważne dokumenty czy zeskanować umowy, które mają trafić do twoich kontrahentów. Żeby sprzęt nie służył wyłącznie do zawodowych powinności, po pracy możesz wydrukować w kolorze fotkę twojej ulubionej modelki, która ozdobi twoje domowe biuro.
HP.jpg
HP Deskjet 5075
Szybkość druku w czerni: 20 str./min
Rozdzielczość w czerni: 1200 x 1200 dpi
Szybkość druku w kolorze: 17 str./min
Rozdzielczość w kolorze: 4800 x 1200 dpi
Maksymalny format druku: A4
Łączność: Wi-Fi, USB

Raz na jakiś czas w wielu biurach organizowane są szkolenia ze specjalistami w różnych dziedzinach. Przez koronawirusa wszelkie tego typu konwersacje zostały zastąpione wideokonferencjami. Żeby lepiej widzieć koleżanki z pracy (na kolegów przecież nie musisz patrzeć) powinieneś sprawić sobie dobry rzutnik i znaleźć jedną czystą ścianę. Po robocie możesz wykorzystać projektor do oglądania ulubionych seriali i filmów.
asus-projektor-p3b.jpg
Projektor ASUS P3B
Kontrast statyczny: 100000:1
Rozdzielczość: 1280 x 800 px
Ilość kolorów: 16,7 mln
Technologia: DLP
Złącze: HDMI
Łączność: Wi-Fi
Żywotność lampy: 30000 h
Zapewne w twoim domowym biurze nie zbierzesz tylu niepotrzebnych druków, ile zdołałeś zgromadzić w miejscu pracy, ale na pewno znajdzie się kilka zbędnych kartek. Żeby nie zawalać nimi swoich szuflad i półek, najlepiej oddać je na makulaturę. Wcześniej musisz w jakiś sposób zlikwidować informacje zawarte w dokumentach – tu przyda się niszczarka. Przy okazji będziesz mógł pozbyć się starych listów od byłych kochanek.
fellowes-niszczarka-.jpg
Niszczarka Fellowes
Rodzaj cięcia: ścinki
Pojemność koszyka: 13 l
Maks. ilość kartek: 6 stron
Podczas pracy ważne jest, aby odpowiednio dotlenić mózg. Z powodu panującej suszy jakość powietrza nie należy do najlepszych dlatego, żeby je uzdatnić musisz mieć odpowiedni sprzęt. Najlepiej nada się oczyszczacz powietrza w połączeniu z nawilżaczem. Taki zestaw sprawdzi się także w przypadku domowych treningów, podczas których oddech jest równie istotny.
oczyszczacz-powietrza-electrolux.jpg
Oczyszczacz powietrza Electrolux
Maks. wielkość pomieszczenia: 92 m2
Wydajność: 485 m3/h
Poziom hałasu: 16 dB
Wymiary: 66 x 37,5 x 37,5 cm
Ilość stopni oczyszczania: 9
Nawilżacz powietrza PHILIPS
Powierzchnia nawilżania: 44 m2
Wymiary: 24,9 x 24,9 x 33,9 cm
Pojemność zbiornika: 2 l
Wydajność: 300 ml/h
Powierzchnia nawilżania: 44 m2
Poziom hałasu: 34 dB


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Środa 29.04.2020