Technologia strzyżenia: łatwy domowy trik na stylizację brody

Jak na stylizacji zarostu spędzać minimum czasu? Wystarczy stosować się do kilku prostych zasad, które podpatrzyliśmy w jednym z warszawskich barber shopów.

small barber główne.jpg

Brody w ostatnich czasach stały się bardzo popularne. Mężczyźni w porównaniu do kobiet nie mają do wyboru dużej ilości biżuterii, żeby przystroić swoją głowę. Można więc powiedzieć, że ładnie wystylizowana broda jest taką męską „biżuterią”, która potrafi zmienić kształt twarzy i stworzyć oryginalny i modny wizerunek faceta.

Strzyżenie brody nie musi być trudne nawet w domowych warunkach. Podpowiadamy Wam, jak zrobić to szybko i łatwo. Naszą propozycją jest klasyczna broda, gdzie policzki przystrzyżone są krócej, a dół brody – dłużej, z konturami i wycieniowanymi bakami.

zdj 1.jpg

Policzki strzyżemy maszynką na 3 mm. Maszynkę trzymamy ostrzem do dołu i prostym ruchem w dół ścinamy włosy (należy uważać, żeby ruch szedł prosto, zgodnie z płaszczyzną policzka, bez robienia łuku w dolnej części policzka).

zdj 2.jpg

Wszystko, co jest poniżej żuchwy, strzyżemy maszynką na 20 mm z tym, że maszynkę trzymamy teraz do góry ostrzem i strzyżemy ruchami od dołu szyi do góry (granicą jest krawędź żuchwy).

zdj 3.jpg

Baki cieniujemy od góry, czyli pierwszy centymetr powierzchni baków nakładką 1 mm, a drugi centymetr – nakładką 2 mm a 3 centymetr nakładką 3 mm. W ten sposób powstaje płynne cieniowanie baków.

zdj 4.jpg

Na koniec robimy kontury maszynką bez nakładki, wygalając wszystkie włoski nad i pod konturem. Kontury robimy na policzkach w kształcie linii prostej, następnie linię wzdłuż baków i linię na szyi.

zdj 5.jpg

Najlepiej raz na miesiąc skorzystać z usług barbera, który profesjonalnie doprowadzi brodę do porządku, nada jej odpowiedniego kształtu. Dzięki temu, stosując powyższe zasady, w domu będziecie mogli utrzymywać stylizację brody cały czas w należytym porządku, aż do następnej wizyty u barbera.

Powyższe porady zaczerpnęliśmy w barber shopie Adalberto Barber na warszawskim Powiślu. Tam zawsze klient ma zrobioną dokładną i profesjonalną stylizację brody, a na końcu wizyty dostaje wskazówki, jak dbać o nią przez najbliższe dni.

zdj 6.JPG

Przykładem modelowego dbania o brodę jest znany klient salonu, jeden z najlepszych klasycznych pianistów na Świecie Jan Krzysztof Broja. Przychodzi tu raz w miesiącu na zrobienie porządku z brodą. Potem, przez miesiąc podróżując i koncertując, rano bez wysiłku przez kilka minut sam doprowadza brodę do perfekcyjnego wyglądu. Oczywiście stosując powyższe zasady.

zdj 7.JPG

zdj 8.JPG

Adalberto Barber

zdj 9.jpg

www.barberwarszawa.com.pl

Materiał partnera


Dodał(a): Izabela Popko Wtorek 21.07.2020