Technologia lat 90. Sprawdź czy znasz wszystko

Spice Girls królowało na listach przebojów, konsola miała tylko 8 bitów i w kieszeni nosiłeś cyfrowe zwierzątko. Pamiętasz jeszcze te czasy? Jesteś w stanie rozpoznać wszystkie rzeczy, bez których nie wyobrażałeś sobie życia w latach 90?
pegasus.jpg

Lata 90. to dla jednych dekada kiczu, a dla innych najwspanialszy okres życia. Często nostalgicznie powracamy do czasów, kiedy nie było smartphone’ów i każdy marzył o discmanie. Świat szybko się rozwinął i niektóre te gadżety popadły w zapomnienie lub zostały zastąpione nowszymi, lepszymi i wygodniejszymi rzeczami.

Internet był w tamtych czasach miejscem tajemniczym, do którego wybrańcy mieli dostęp za sprawą modemu telefonicznego. Nie można było surfować po sieci, jeśli akurat mama prowadziła rozmowę z ciocią mieszkającą dwa bloki dalej.

Nie da się jednak zapomnieć smutku kiedy po 7 dniach zmarło wirtualne zwierzątko w nowym Tamagotchi. To urządzenie pojawiło się na rynku w 1996 roku i rozchodziło się jak świeże bułeczki. Na całym świecie sprzedało się około 76 milionów egzemplarzy. W Polsce bardziej popularne od oryginalnego japońskiego gadżetu były chińskie podróbki. Niemniej każdy musiał mieć takiego cyfrowego pupila w kieszeni.

Każdy z nas spędzał wiele godzin grając na Nintendo Entertainment System. Ta nazwa pewnie nic ci nie mówi, ale na pewno znasz podróbkę tej konsoli - kultowego Pegasusa, do którego zamiast płyt wkładało się żółte dyskietki. Kiedy tak myślimy o latach 90. łezka nam się w oczach kręci. Nie pozwoliliśmy, żeby ta dekada odeszła w zapomnienie. W redakcji regularnie urządzamy turnieje tazo i podkradamy kolegom najrzadsze Pokemony.
Dodał(a): Paweł Zieleń Środa 19.04.2017