Tatuaż w ciemno

Zgodziłbyś się dać wytatuować w ciemno? Kilkadziesiąt osób wsadziło rękę w dziurę w ścianie, by wyjąć ją po godzinie z tatuażem wykonanym przez jednego z najbardziej znanych artystów w branży. Oczywiście nie mieli pojęcia jaki wzór wybierze mistrz.
tatuaz-w-ciemno.jpg

Klientami Scotta Campbella byli m.in.: Sting, Penelope Cruz, Robert Downey Jr., Courtney Love, Orlando Bloom czy Marc Jacobs. Tym razem padło na obcych ludzi, którzy za darmo mogli się wydziarać u jednego z najsłynniejszych tatuatorów w Stanach Zjednoczonych.

Rzecz działa się w Galerii Milk na Manhattanie w Nowym Jorku. W Sali rozstawiona była 15-metrowa ściana, na której widniały prace Scotta. Na środku malowidła była okrągła dziura a obok niej stał fotel. Chętni na tatuaż-niespodziankę wkładali rękę do środka, by po godzinie wyjąć ją z nowym malunkiem na przedramieniu.


Akcja trwała cztery dni. Żeby wziąć w niej udział, trzeba było wpisać się na listę i liczyć na łut szczęścia. Szczęśliwcy byli losowani i mieli dwie minuty na zgłoszenie się do dziarania. Jeśli rozmyślili się albo coś ich zatrzymało na dłużej w toalecie, losowano kolejny numerek.

Między Scottem a ochotnikiem nie było żadnej komunikacji. Tatuator miał przygotowane wzory do dziarania, ale część projektów powstała spontanicznie, w momencie, kiedy w otworze pojawiała się ręka. Motywem przewodnim projektu „Whole Glory” było zaufanie. Tym kierowali się klienci, którzy mogli tym razem za darmo skorzystać z usług artysty.

Zobacz reakcje ochotników (właściwa relacja zaczyna się od 3 minuty):


A Ty, dałbyś/dałabyś wydziarać się w ciemno?

Niektóre prace w ramach akcji "Whole Glory":Dodał(a): Paweł Jaśkowski Poniedziałek 23.11.2015

Komentarze

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
polio (2016-09-13 11:28:27)
Niesamowite wzory, chociaż część jest totalnie beznadziejnych. Dla tych co mają tatuaż polecam dbanie o nie http://drogadosiebie.pl/zdrowie/jak-dbac-o-tatuaz/ Bez pielęgnacji tych tatuaży to mogę one szkaradnie wyglądać :/ Zgłoś naruszenie
kamorgas (2015-11-24 20:35:40)
Kto nie ryzykuje ten nie wygrywa, chociaż niektóre nie powalają. Zgłoś naruszenie
Komentarze (2)