Taniec z helikopterami

Ten sterowany zdalnie helikopter ucieknie przed każdą bronią przeciw dronom. Żaden z operatorów działka czy karabinu nie będzie w stanie utrzymać nawet przez chwilę wycelowanej w drona lufy.
zaklinacz-dronów.jpg

Ostatnio kilka firm opracowywało broń przeciw wścibskim dronom podglądaczy, którzy świadomie lub nie naruszali cudzą prywatność. Ale takie bezzałogowe obiekty latające mogą również na swojej konstrukcji mieć umieszczony ładunek wybuchowy. Wtedy jest to kwestia bardziej poważna niż podglądanie kąpiącej się sąsiadki.

I być może wykazuję się myśleniem defetystycznym, zabarwionym negatywnie, ale to może przez autora tego nagrania. Jego ewolucje sprawiają, że od samego oglądania kręci się w głowie, więc nawet nie chciałbym widzieć obrazu z kamery pokładowej.

W głębokim lesie szwajcarskim Tareq Alsaadi testuje Goblina 700 – zdalnie sterowany (RC) model helikoptera. Tak, wiem, nie jest to dron, ale sposób operowania nim sprawia, że podciągam go pod tę samą kategorię. Broń przeciw obiektom latającym zakłóca fale radiowe, więc akurat nazewnictwo nie ma większego znaczenia.Tareq wydaje się być prawdziwym zaklinaczem modeli RC! Tylko czemu do cholery robi to pośrodku lasu!?

Dodał(a): Xawery Temski Czwartek 29.10.2015