Taniec z dronami (500 sztuk)

W zeszłym roku wypuścili w powietrze 100 dronów na raz. Pobili tym samym rekord. Ale że technologia rozwija się w galopującym tempie, w tym roku postanowili pobić poprzedni wyczyn. Ale nie podwajając czy potrajając liczbę maszyn latających. Tym razem na niebie zatańczyło 500 dronów jednocześnie.
dron-intel.jpg

Amerykański producent procesorów pobił Rekord Guinnessa, który był tylko wymówką do prezentacji swojego najnowszego dzieła. Intel Shooting Star to dron przeznaczony specjalnie do pokazów świetlnych. Jego lekka konstrukcja, niewielkie wymiary, pełna paleta kolorów wyświetlanych przez diody LED oraz osłony wirników czynią z niego perfekcyjny nośnik reklamowy. Ale w pojedynkę niewiele zdziała.Dlatego w kampanii użyto 500 sztuk jednostek latających. Co ciekawe – do ich obsługi potrzebnych jest dwoje ludzi. Jeden nimi steruje, drugi jest pilotem zapasowym. Intel uzyskał od amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa zezwolenie na sterowanie całą flotą tych modeli przez jednego człowieka po zmroku. Co daje nowe możliwości w tworzeniu reklam czy wizualizacji.

Cała operacja porównywana była z jednej strony do w pełni kontrolowanego pokazu fajerwerków, a z drugiej do ruchomego billboardu reklamowego. Tyle od strony rozrywkowej. Intel agresywnie wchodzi w całą branżę małych maszyn latających, przejmując kolejne spółki zajmujące się tworzeniem inteligentnego oprogramowania do tych maszyn oraz spółek szukających nowych rozwiązań w obecnych maszynach. Sam wypuszcza kolejne drony, sugerując zastosowania bardziej przemysłowe i komercyjne, aniżeli rekreacyjne.

Poprzedni rekord - 100 dronów:


Jest jednak nadzieja, że ich wysiłki przełożą się również na rynek `cywilny`. Ze szczególną niecierpliwością oczekujemy na rozwój akumulatorów w dronach – to wydaje się priorytetem dla Intela. No bo jak będzie wyglądał producent w oczach kontrahentów, gdy jego uformowany z maszyn latających billboard, zacznie po kilkunastu minutach sypać się na ziemię?
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Wtorek 15.11.2016