Takie boiska do piłki nożnej są tylko w Tajlandii

Przyzwyczaiłeś się że boisko ma kształt prostokąta? No to czeka cię niespodzianka. W Tajlandii boiska wyglądają inaczej.

Worlds-first-non-rectangular-football-field-57ea51e94ce5f__880.jpg

W Polsce mamy Orliki, takich luksusów mogą nam pozazdrościć na przykład dzieciaki z Tajlandii. Tam zamiast boisk w metropoliach są wysypiska śmieci, przydomowe bagienka albo zarośla pokryte dziko rosnącą roślinnością. A co gdyby te nieużytki zamienić na coś wartościowego? Tajski deweloper, firma AP Thailand, wsparty przez agencję reklamową CJ worx, wymyślił by zmienić te zapomniane miejsca w boiska. No dobra, a co z zasadą że boiska powinny mieć kształt prostokąta? To sobie weźmy w nawias. Tak powstał projekt The Unusual Football Field. Wyszło to wprost genialnie.

Worlds-first-non-rectangular-football-field-57ea58f0f3bf2__880.jpg

Rozumiesz już o co chodzi? Nieważne, jeśli działka ma dziwny kształt, na „krzywym” boisku też da się strzelać bramki które dają tyle samo radości. W ten sposób w gęsto zaludnionej części Bangkoku powstały cztery boiska do piłki nożnej jakich nie znajdziesz nigdzie na świecie. Mają różne kształty, często cholernie dalekie od tego, co przywykłeś nazywać boiskiem piłkarskim – ale jednak lepiej mieć coś niż nie mieć nic. Kto wie, może na takim tajskim Orliku wychowa się jakiś przyszły tajski Lewandowski który kiedyś skopie tyłki naszym na mundialu?

worlds-first-non-rectangular-football-field-designboom-R6.jpg


Dodał(a): ACH Środa 21.12.2016