Taką kawę piją sadyści. Są badania

Nie po raz pierwszy naukowcy postanowili sprawdzić związek pomiędzy upodobaniami smakowymi, a typami osobowości. Badania opublikowane w czasopiśmie „Appetite” stawiają amatorów małej czarnej w wyjątkowo niekorzystnym świetle.
kawa.jpg

Poranek w pracy. Smętne zombie snują się wokół biurek i nad kubkami parującej kawy usiłują obudzić uśpione pokłady bystrości umysły i ludzkiej godności. Przyjrzyj się dokładnie, kto z twoich kolegów pochyla się nad filiżanką czarnej kawy i rozkoszuje się jej smakiem. Niewykluczone, że kiedy mówi ci „cześć” wyobraża sobie jak spędzasz resztę życia zamknięty w jego piwnicy. To nie są żarty.

Badania dowodzą, że ludzie pijący americano i espresso mają tendencję do psychopatycznych skłonności. Obserwację przeprowadzono grupie 1000 dorosłych. Najpierw musieli podać swoje preferencje smakowe, a następnie przystąpili do testów osobowości.

ZOBACZ TAKŻE: SPRAWDŹ JAK PIĆ KAWĘ, ŻEBY PRZYNOSIŁA NAJWIĘKSZE KORZYŚCI

Naukowcy z Uniwersytetu w Insbrucku Christina Sagioglou i Tobias Greitemeyer chcieli sprawdzić skłonności do makiawelizmu, psychopatii, narcyzmu i codziennego sadyzmu, czyli czerpania przyjemności z utrudniania innym życia i zadawania bólu. Nie chodzi tu jednak o dzielenie kogoś pejczem, tylko o satysfakcję z niepowodzeń innych i aktywne działanie przyczyniające się do takiego stanu rzeczy.

Pośród smaków, które powinny obudzić czujność naukowcy – obok czarnej kawy – wymienili seler, rzodkiewkę i tonik. Z kolei słodkie smaki uczeni połączyli z dobrym, łagodnym charakterem.

Rozejrzyj się dookoła siebie. I przypomnij sobie, kto w Tłusty Czwartek zamiast pączka z lukrem napił się czarnej gorzkiej kawy. I uciekaj niczym Edyta Górniak w swoim zapomnianym przeboju – jak najdalej. 

ZOBACZ GALERIĘ: DZIEWICA MOBILNA I INNE PRODUKTY. ZNANE MARKI PO POLSKU
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Czwartek 20.02.2020