Tajne bazy wojsk USA ujawnione przez aplikację do biegania

Dzięki tej aplikacji do biegania każdy, kto ma dostęp do internetu, może sprawdzić dokładne lokalizacje tajnych baz wojsk USA m.in. w Iraku, Syrii i Afganistanie.
screen shot 2018-01-29 at 100927.png

Starva to jedna z wielu aplikacji mobilnych służących do monitorowania postępów sportowych. Dzięki niej można np. śledzić trasę biegu, tempo, spalone kalorie, średnią prędkość etc. Oczywiście wszystkie dane dotyczące postępów użytkowników gromadzone są na serwerach aplikacji i raz do roku publikowane w internecie.

I właśnie przy okazji publikacji danych za rok 2017 w postaci tzw. map cieplnych aktywności, okazało się, że przypadkowo ujawniono też dokładne lokalizacje tajnych baz wojskowych m.in. w Iraku, Syrii, Jemenie, Afganistanie czy Turcji.

cbb8ad3b-1aad-43a4-8beb-e3d65f4f5461.png.jpg

Myślicie sobie pewnie, jak do tego doszło, skoro to tajne bazy. To proste. Starva publikuje na mapach cieplnych obszary o podwyższonej aktywności swoich użytkowników. I o ile w miastach tych aktywności są dziesiątki tysięcy, o tyle wiadomo, że np. na środku pustyni będzie ich bardzo niewiele, a jedynymi, którzy potencjalnie mogą korzystać z aplikacji do mierzenia aktywności fizycznej są żołnierze. I to właśnie przez nich na mapach Starvy widoczne są dokładne obrysy baz wojskowych – nie tylko USA, ale także Turcji, Francji czy Rosji.

Screenshot-2018-1-29 Alec Muffett on Twitter.png

Na trop militarnych baz wpadł zaś zwykły studenciak, który po prostu przejrzał dokładniej publicznie dostępne dane z aplikacji Starva, a wszystko to opublikował na Twitterze. Zdaje się więc, że światowe armie będą musiały zwolnić kilka osób, które w tak dziecinnie prosty sposób dopuściły do zlokalizowania baz.

ZOBACZ TEŻ FOTKI SEKSOWNYCH ŻOŁNIEREK:
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Starva Poniedziałek 29.01.2018