Sztuka macania

Wyobraź sobie, że aktorkę rozbierającą się na ekranie możesz złapać za jakąś kształtną część jej ciała. Piękna wizja? Okazuje się, że całkiem realna

blintor_1-1.jpg

Dlaczego Blintor, czyli zaprojektowany przez Jeewona Kima monitor dla osób niewidzących, wzbudził gigantyczne emocje także wśród obdarzonych sokolim wzrokiem jurorów prestiżowego konkursu Red Dot Design Award, którzy w tym roku przyznali mu główną nagrodę?


Po prostu jest to sprzęt, który może zapowiadać wielką rewolucję technologiczną, dzięki której obrazy (także ruchome) będziemy mogli konsumować nie tylko przy pomocy wzroku, lecz także dotyku. 

Przecież, umówmy się, każdy, kto po ciemku uprawiał seks z kształtną dziewczyną, wie doskonale, że dłonie mogą dostarczyć równie ekscytujących doznań, co oczy.

Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu i zestawowi siłowników, które z wielką precyzją kształtują specjalną membranę, Blintor potrafi „tłumaczyć” dane wizualne na dotykowe. 

A to pozwala np. zeskanować w trójwymiarze dowolny przedmiot, po czym wiernie odtworzyć jego kształty na okrągłym (nie wiemy, dlaczego projektant wybrał akurat taki kształt) „wyświetlaczu”, jak na powyższym zdjęciu uczyniono z rzeźbą Wenus z Milo.

189107_02_310-1-189107_Blintor_2.jpg

Oczywiście to dopiero raczkująca i mało rozwinięta technologia, lecz wyobraź sobie, w jak emocjonującą stronę może to wszystko zmierzać: być może pewnego dnia odpalisz film dla dorosłych  w technologii, która umożliwi ci nie tylko oglądać wdzięki aktorek, lecz również w sposób realistyczny (i w rzeczywistym rozmiarze) odtwarzać kształt ich piersi i pup, które będziesz mógł do woli obłapiać.  
Przyznasz, że to dosyć kusząca wizja?

Dodał(a): Piątek 05.08.2016