Szpieg w skorupie

Chciałbyś zobaczyć Wielką Rafę Koralową, ale masz opory przed nurkowaniem? Organizacja ekologiczna WWF wyręczyła się żółwiem, by „zawieźć” nas tam na jego plecach . Ale spokojnie, podobno żadne zwierzę nie ucierpiało podczas kręcenia filmu.
zolw-kamera.jpg

Skoro da się żółwiowi przyczepić kamerkę aktywną na grzbiet, to obawiamy się, że ekstremiści będą tym stworzeniem dokonywać ataków terrorystycznych. Musieliby jeszcze poznać tajniki tresury żółwi.

Wracając do sedna – aktywiści z australijskiego oddziału WWF przyczepili jedną z popularnych kamerek sportowych do skorupy żółwia i wypuścili go, by pohasał po Wielkiej Rafie Koralowej. Zrobili to po to, by jeszcze lepiej poznać zachowanie tego zwierzęcia w jego naturalnych warunkach. Tylko czy Ty zachowywałbyś się normalnie, gdyby ktoś na dachu domu zamontowałby Ci wielki teleskop?

Wielka Rafa Koralowa jest domem dla prawie 6000 gatunków zwierząt i żółwie z kamerkami mają być oczami aktywistów podczas oglądania innych zwierzaków. Trzeba przyznać, że wideo jest hipnotyzujące.Dodał(a): Jan Rzeźnik Czwartek 23.07.2015