Szkolne kółka satanistów

Poszkolny Klub Szatana – tak mają nazywać się nowe zajęcia pozalekcyjne, które amerykańska „Świątynia Szatana” chce wprowadzić w szkołach podstawowych. Na tych lekcjach dzieciaki miałyby uczyć się racjonalnego myślenia.
After_School_Satan-1024x686.jpg

Dzieciaki mają różne zainteresowania. Jedne lubią grać w nogę, inne mają smykałkę do aktorstwa, a jeszcze inne ciągnie do szachów. Szkoła jest zaś miejscem, które w jakimś stopniu powinno stwarzać odpowiednie warunki do rozwijania tychże zainteresowań.

Ale czy nie sądzicie, że na tej liście różnych zajęć pozalekcyjnych, które podstawówki, gimnazja i licea oferują, jest pewne niezagospodarowane pole? Mianowicie: co z dziećmi, które interesują się satanizmem? No skoro są kółka chrześcijańskie, to czemu dzieciaki, które wolą stać po drugiej stronie mocy mają być dyskryminowane? To przecież niedopuszczalne!

Dobra, a teraz poważniej. Amerykańska organizacja o nazwie The Satanic Temple (Świątynia Szatana) naprawdę wpadła na pomysł, by wprowadzić w podstawówkach w całych Stanach pozalekcyjne zajęcia o nazwie „After School Satan Club” (Poszkolny Klub Szatana). Mają one być odpowiedzią na chrześcijańskie kółka „Good News Club” i w założeniach będą uczyć racjonalnego myślenia i krytycyzmu oraz kultywować światopogląd wolny od przesądów. Poza tym dzieciaki mogłyby nauczyć się na nich rysować czy gotować.

Musimy przyznać, że założenia są naprawdę sensowne, mamy jednak spory problem z filmikiem promującym całe to przedsięwzięcie. Zobaczcie go sami i powiedzcie, czy jego klimat kojarzy Wam się z radosnymi zajęciami dla dzieciaków z podstawówki czy może raczej z czarną mszą i horrorem o egzorcyzmach. Nieśmiało stawiamy, że jednak z tym drugim.Spytacie pewnie też, czy to wszystko jest w ogóle legalne. Otóż okazuje się, że tak i to na podstawie orzeczenia Sądu Najwyższego, które dotyczyło właśnie wspomnianych wcześniej chrześcijańskich kółek Dobrej Nowiny. Niezła ironia losu.

Wiele wskazuje więc na to, że Świątyni Szatana uda się rozpowszechnić takie szatańskie zajęcia pozalekcyjne w całych Stanach. Zwłaszcza, że już pierwsze szkoły m.in. w Portland, Los Angeles czy Waszyngtonie mają Poszkolne Kluby Szatana w swojej ofercie dydaktycznej.

Ciekawi jesteśmy tylko, jaką karę dla niegrzecznych dzieci stosuje na takich zajęciach…Dodał(a): Tomek Makowski Środa 03.08.2016