Szkoła TVP nie zdała egzaminu. Nawet nauczyciele popełniają błędy

Uczniowie siedzą w domach, więc szkoła przeniosła się do telewizji. Lepiej jednak, żeby młodzież zajęła się samodzielną nauką, bo z wiedzą wyniesioną z programu TVP najbliższych egzaminów raczej nie zdadzą.
Szkoła TVP.png

Ze względu na pandemię rząd podjął decyzję o zamknięciu szkół. To nie znaczy, że uczniowie mają labę. Zamiast siedzieć w ławkach, zajmują miejsce przez swoim komputerem i rozwiązują zadania zlecone przez nauczycieli.

Telewizja Polska zdecydowała, że oprócz nauki online, młodzieży przydadzą się także lekcje telewizyjne. W programie Szkoła TVP przekazują wiedzę na temat liczb parzystych, potęgowania liczb ujemnych, mierzenia średnicy koła czy języka angielskiego.

Lerning.jpg
“Projekt Szkoła z TVP jest dla nas wyzwaniem logistycznym i technologicznym, ale jego realizacja jest kwintesencją działalności nadawcy publicznego. Umożliwia nam to pokazanie, że TVP jest spółką nowoczesną i dynamiczną, która w szybkim tempie odpowiada na społeczne oczekiwania i wychodzi naprzeciw wyzwaniom” – zachwalał Maciej Łopiński, prezes Telewizji Polskiej.

Problem w tym, że telewizyjni nauczyciele popełniają podstawowe błędy, którymi dzielą się użytkownicy Wykopu. Ze Szkoły TVP dowiedzieliśmy się na przykład, że:
- liczby parzyste to takie, które mają parę,
- bocianie gniazdo może mieć średnicę 2 metrów – przy czym nauczycielka myli średnicę z obwodem,
- “learning” można zapisać bez “a”,
- potęgowanie liczb ujemnych bez nawiasu może dać wynik dodatni – mimo że w takim przypadku zawsze przepisujemy minus i potęgujemy tylko liczbę,
- mnożenie liczby ujemnej przez dodatnią daje nauczycielce wynik dodatni – jednak w rzeczywistości daje wynik ujemny.


Oczywiście powyższe przykłady to wpadki prowadzących, którzy najwyraźniej zapomnieli zgłosić u prezesa nieprzygotowanie przed rozpoczęciem lekcji.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. youtube Środa 01.04.2020