Stringi na twarzy zamiast maseczki. Ekscentryczny milioner aresztowany

Amerykański potentat technologiczny John McAfee, powinien wiedzieć najlepiej, że z wirusami nie ma żartów. W końcu jest twórcą pierwszego komercyjnego antywirusa dla pecetów. Tymczasem sam ostentacyjnie drwi z koronawirusa, nosząc na twarzy czarne koronkowe stringi zamiast maseczki. To nie spodobało się niemieckim służbom porządkowym.
EfD8XfVX0AALku7.jpg
Życie 74-letniego McAfee obfituje w skandale. Jak sam przyznał był już aresztowany 22 razy w 12 różnych państwach. Tym razem zaćwierkał na Twitterze, że został zatrzymany na lotnisku w Norwegii (jak potem wyjaśnił były to Niemcy) za noszenie na twarzy czarnych koronkowych stringów zamiast maski ochronnej.

"Zostałem aresztowany:
Dlaczego?
Odwiedziłem Katalonię tuż przed tym, jak Europa zakazała Katalończykom podróżować.

Próbowałem wrócić do Niemiec, ale odmówiono mi wstępu. Żądali, bym założył maskę.

Założyłem moją maskę ze stringów.

Żądali, żebym ją wymienił. Odmówiłem.

Bijatyka. Więzienie. Podbite oko. Zwolniony."


Kiedy McAfee przebywał w areszcie, jego żona zaczęła publikować kolejne posty na Twitterze męża, informujące o całym zajściu. Ku jej zaskoczeniu udało mu się nawet załatwić dla niej szampana, żeby umilić jej czas oczekiwania. Jak tego dokonał, siedząc za kratami? – to wie tylko McAfee.


W końcu poinformował partnerkę, żeby wracała sama, zapewniając ją, że wkrótce zostanie uwolniony. Tak też się stało. Wielbiący damską bieliznę programista powiadomił swoich fanów, że udało mu się wrócić na Białoruś, a cała przygoda skończyła się dla niego podbitym okiem.Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Twitter Środa 12.08.2020