Stephen Hawking - prawdziwa historia geniusza

Stephen Hawking – jeden z największych umysłów naszych czasów doczekał się ekranizacji swojej niezwykłej historii. Właśnie pojawił się zwiastun filmu, który opisuje jego niezwykłą walkę z przeciwnościami losu.
hawking.jpg

Astrofizyk i jeden z najbardziej bystrych ludzi żyjących obecnie w wieku 21 lat dostał wyrok od lekarzy. Zdiagnozowano u niego stwardnienie zanikowe boczne, które sparaliżowało go i przykuło do wózka na długie lata. Wbrew opiniom medyków, którzy prorokowali dwa lata życia od odkrycia u niego choroby, żyje nadal.

Film „Teoria wszystkiego” (The Theory of Everything) powstał na podstawie pamiętników pierwszej żony naukowca. Jane Hawking opisała ich historię w „Travelling to Infinity: My Life with Stephen”. Reżyserią zajmie się zdobywca Oscara (za „Człowiek na linie”) – James March. W główną rolę wcieli się Eddie Redmayne („Nędznicy”), a jego partnerkę zagra Felicity Jones („Niesamowity Spider-Man 2”).

Premiera filmu odbędzie się podczas Toronto International Film Festival we wrześniu, a w kinach pojawi się w listopadzie 2014 roku. Koniecznie sprawdź jak wygrać z losem w rosyjską ruletkę, kiedy wszystkie komory bębna w rewolwerze zapełnione są nabojami.Dodał(a): carlo Sobota 09.08.2014