Jak szybko zrzucić wagę

Metroseksualna dieta, wyszczuplający krem i seans masażu ? To nie dla nas

Jak szybko zrzucić wagę


Nie musisz się skazywać na różne upokarzające praktyki, by dobrze wyglądać. Tak naprawdę, by szybko i po męsku zrzucić zbędne kilogramy, wystarczy przyśpieszyć swoją przemianę materi.. A co przyśpiesza metabolizm? Między innymi różnorodność ćwiczeń i ruch. Maksymalnie dużo ruchu. Poniżej przedstawiamy 6 sposobów na schudnięcie, które wykorzystują sportowcy. Nie kombinuj za długo, tylko do dzieła!

1. PŁYWANIE
Zabawy w wodzie to najlepsze ćwiczenia na odchudzenie całego ciała. Pływając w basenie przez pół godziny, spalasz około 400 kalorii (w morzu ok. 600 kalorii), a dodatkowo rozwijasz mięśnie ramion, brzucha, pleców oraz nóg. Jeżeli chcesz szybkich efektów, powinieneś pływać co najmniej 3 razy w tygodniu, w seriach 2 x 30 minut. 

2. SZYBKA DIETA
By szybko stracić na wadze, przez 3 dni pij przed głównym posiłkiem koktajl warzywny, który pobudzi przemianę materii.
Przepis:
*3 marchewki
*pół selera
*mała cebulka
*5 pomidorów bez skórki

Zmiksuj składniki, dopełnij wodą (do 1 l) i pij lekko schłodzony.

3. SAUNA
Wysoka temperatura panująca w saunie sprawia m.in., że szybciej bije ci serce, krew gęstnieje, a wraz z potem twój organizm opuszczają toksyny. To są czynniki pobudzające metabolizm i sprawiające, że po wypoceniu się będziesz ważył ze 300 g mniej. Ale nie tylko to się liczy. Ważne, że późniejsze posiłki będą szybciej i lepiej „spalone”.

4. BOKS
Z uwagi na dużą różnorodność ćwiczeń trening bokserski niezwykle pobudza przemianę materii. Wystarczy, abyś trenował 1 godzinę 2 razy w tygodniu, a efekty będą już po miesiącu. I nie namawiamy cię od razu do sparringów. Wystarczy, że pod okiem trenera pobiegasz w miejscu, poskaczesz na skakance, powyprowadzasz ciosy proste...

5. MARSZOBIEG
Wiemy, wiemy, brzmi jak metroseksualny wymysł, ale naprawdę ruch o zmiennej intensywności (raz bieg, raz marsz) podnosi tempo przemiany materii. Tym bardziej gdy będziesz chodził z obciążeniem (np. kratka piwa). Zadbaj o to, by twoja minimalna dawka ruchu wynosiła nie mniej niż 30 minut 3 razy w tygodniu, a szybko pozbędziesz się nadwagi

6. RĄBANIE DREWNA LUB ODŚNIEŻANIE
Podobnie jak pływanie obydwie przytoczone tu czynności maksymalnie rozwijają muskulaturę całego ciała, zamieniając na twarde mięśnie to, co jeszcze niedawno było galaretowatą tkanką tłuszczową. Możesz spalić wtedy ok. 800 kcal/godzinę. Czy jesteś na tyle twardy, żeby rąbać drewno tak długo?


Dodał(a): ckm Czwartek 06.10.2011