Sposób na kaca zdaniem barmanów

Kac to zło w najczystszej postaci i jak dotąd nie wynaleziono niczego, co sprawiłoby, że dzień po ostrej imprezie można obudzić się rześkim jak poranek. Na szczęście jednak istnieją sposoby, by syndrom dnia poprzedniego mocno złagodzić. A kto lepiej zna te sposoby jak nie barmani?

barmani radzą.jpg


Każdy to przeżył: w ustach Sahara, w głowie przemarsz wojska połączony z karuzelą, oczy przekrwione i zdolność koncentracji na poziomie pantofelka. Do tego ten niemiłosiernie świdrujący i przeszywający czaszkę dźwięk rosnącej trawy. Tak z reguły wygląda dzień po ostrej imprezie, a wszystko to składa się na chęci do życia równe zeru. A żyć trzeba i trzeba jakoś przetrwać ten dzień (albo dni?) i powrócić do świata żywych.

Niestety jak dotąd nie stworzono żadnych specyfików, które całkowicie likwidują kaca, istnieją jednak sposoby na to, jak mocno go złagodzić. A kto może znać skuteczniejsze sposoby na złagodzenie syndromu dnia poprzedniego, niż ludzie, którzy z reguły są jego bezpośrednią przyczyną?

Magazyn GQ postanowił spytać o to trzech nowojorskich barmanów z długim stażem i każdy z nich opowiedział o jednej miksturze, która ich zdaniem może zdziałać cuda dzień po ostrej bibie.

Czym się strułeś, tym się lecz
Okazuje się, że klin jest najprawdopodobniej najskuteczniejszą metodą radzenia sobie z kacem. Każdy z barmanów oparł bowiem swój leczniczy napój na bazie piwa.

Barman 1: duża szklanka, piwo bez piany pół na pół z sokiem pomidorowym, szczypta soli, do tego wyciśnięta limonka, trochę pieprzu, ostry sos (taki jak do „wściekłego psa”). Do tego sporo snu.

Barman 2: Po pierwsze: wypić dużo wody. Po drugie: wypić dużo kawy. I po trzecie: wypić koktajl, czyli: jedno surowe jajko, zalane sokiem pomidorowym i piwem (pół na pół w dużej szklance), do tego świeża cytryna. Na koniec zjeść coś tłustego np. wielkiego burgera i miskę frytek.

Barman 3: shot meksykańskiej wódki narodowej Mezcal (nie mylić z meskaliną), wymieszany z shotem soku z limonki i z shotem soku pomidorowego. Szklankę tej mikstury i dopełnić zimnym, jasnym piwkiem i lodem.

Zapamiętajcie te trzy magiczne mikstury, bo kto wie, może uratują Wam Zycie po następnej imprezie. Nie dziękujcie.


Dodał(a): Jakub Rusak Wtorek 24.05.2016

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)