Socha przed Siwiec - badanie atrakcyjności

BBC Lifestyle przepytało Polaków, którzy polscy celebryci są najbardziej atrakcyjni oraz z czego nasi rodacy są dumni w swoim ciele, a czego się wstydzą. Najbardziej zaskakujące jest mniemanie o sobie panów – okazuje się, że 80% z nich zadowolona jest ze swoich…tyłków.
socha-przed-siwiec.jpg

Interaktywny Instytut Badań Rynkowych, na zlecenie BBC Lifestyle, przeprowadził w maju 2014 ankietę wśród 800 Polaków w wieku 15 – 50 lat. Padły pytania o najbardziej atrakcyjnych celebrytów, ale i o samoocenę. Okazuje się, że tę panowie mają bardzo wysoką lub zdają się nie przejmować swoimi niedoskonałościami. Inne wnioski płynące z tego badania mogą być takie, że Polacy ciała mają rzekomo piękne, ale za to bardzo duże problemy ze wzrokiem…

Na pierwszy ogień poszli celebryci. Podium w wyścigu o najbardziej atrakcyjnego faceta według respondentek prezentuje się następująco:
1. Robert Lewandowski - 19%
2. Maciej Zakościelny - 12%
3. Jakub Błaszczykowski - 6%


Panowie natomiast za najbardziej pociągające kobiety szołbiznesu uznali:
1. Małgorzatę Sochę - 15%
2. Natalię Siwiec - 13%
3. Dorotę DODĘ Rabczewską - 11%
W kwestii samooceny pewniejsi siebie są mężczyźni – 64% ankietowanych uważa się za atrakcyjnych. 45% kobiet myśli tak o sobie. Jednym z ciekawszych wyników jest wskaźnik zadowolenia ze swoich pośladków: 80% facetów uważa je za ładne, natomiast tylko 57% pań wierzy, że zrobiło odpowiednią ilość przysiadów dla dobra swoich krągłości. Twarz jest kolejną mocno docenianą częścią ciała, tym razem u obu płci. 78% mężczyzn uważa swoje lico za przystojne. Pięknymi z buzi czuje 71% kobiet.

Kolorowo nie jest już w sprawie brzuchów. Zadowolonych ze swoich bojlerów i sześciopaków jest 38% respondentów, zaś tylko 30% respondentek nie ma sobie tam nic do z(a)rzucenia. I właśnie tusza jest najczęstszym powodem zmartwień u pań – 49% z nich ma kompleks na tym punkcie, podczas gdy przejmuje się tym tylko 29% panów. Jeśli podejdziemy do sprawy bardziej szczegółowo i spojrzymy na brzuch, okaże się, że zadowolonych jest z niego 30% kobiet i 38% mężczyzn.

Jak dbamy o zdrowie? I o to zapytali ankieterzy. Prawie 50% ankietowanych Polaków stwierdziła, że „stara się zdrowo odżywiać”, co trzeci uprawia regularnie sport, a15% wspomaga się suplementami diety. By przyspieszyć efekty treningów, diet i stać się bardziej atrakcyjnym w krótkim czasie niecałe 25% badanych zadeklarowało, że chętnie poddałoby się upiększającemu zabiegowi chirurgicznemu.


CKM również uprawia sport:Dodał(a): ckm.pl Poniedziałek 09.06.2014