Smartwatch

Włosi od dziś, poza motoryzacją i modnym odzieniem, słyną również z zegarków przesiąkniętych technologią.
im watch.jpg


i`m Watch to na pierwszy rzut oka zwykły zegarek. Jednak nie zdziw się, jeśli zauważysz kogoś na ulicy, kto gada do nadgarstka. To wcale nie Knight Rider wzywający swój inteligentny samochód K.I.T. Ten człowiek najprawdopodobniej korzysta z nowoczesnego gadżetu Włochów. Wpakowali bowiem do tego sikora taką technikę, że już zawsze będziesz na bieżąco ze swoim fejsem. i`m Watch komunikuje się z twoim telefonem za pomocą Bluetootha i dzięki 128 MB RAM,  zaawansowanym procesorom i systemowi operacyjnemu Android, może posłużyć ci za telefon, przeglądarkę do Facebook`a i Twittera. Ale to nie wszystko. Jeśli chcesz zobaczyć kto co wkleił na twoją ścianę, obejrzysz tam również zdjęcia i wideo. Co prawda 1,5 – calowy ekran o rozdzielczości 240x240 pikseli nie jest nawet namiastką HD, ale to pionierskie urządzenie będzie nadal rozwijane.

Dla tych zegarków powstał specjalny sklep z aplikacjami – i`Market. Możesz z niego ściągać oprogramowanie zupełnie jak na komórkę. I tak np. dostępne są aplikacje pogodowe, które zaktualizują przewidywania synoptyków na najbliższe dni, wirtualny kompas wskaże ci drogę do najbliższej knajpy (wbudowany magnetometr), a wracając edometr zmierzy ile zrobiłeś kroków – będziesz wiedział czy wróciłeś z knajpy prosto do domu. Jeśli brakuje ci jakiejś aplikacji, możesz ją po prostu stworzyć. Producent zachęca do eksperymentowania z własnymi programami.

Dzieki 4 GB pamięci wewnętrznej, i`m Watch pomieści masę twoich danych: SMSy, kontakty, zdjęcia, a nawet muzykę! Specjalna aplikacja pozwoli ci również ściągnąć ulubioną muzykę prosto na nadgarstek. Sprawdzisz tez najnowsze wiadomości, kursy walut i indeksy giełdowe. Ten sprzęt może również wysyłać i odbierać maile. Jednak może być to nie lada wyzwanie, gdyż za wszystkie operacje odpowiada dotykowy panel. Możesz na nim przesuwać, łapać, klikać.


Mankamentem tego sikora jest bateria, która na czuwaniu wytrzymuje ledwie 24 godziny (z włączonym Bluetoothem – inaczej jest to zwykły zegarek). Podładujesz ją przez wbudowany port USB. Innym ukrytym w tym sprytnym urządzeniu gniazdem jest mini Jack 3,5 mm do podpięcia słuchawek lub głośnika.

Ceny:
Wersja z silikonowym paskiem – 1499 zł
Wersja z magnezowymi elementami – 2299 zł
Wersja z karbonowymi elementami – 4599 zł
Opcja z białym złotem i diamentami – 69999 zł
Wysyłka do Polski – 70 zł

Aha! Ten zegarek wskazuje również godzinę i datę!

Dodał(a): gianni Środa 23.05.2012