Smak Polaka

Dla 88% Polaków ważny jest niezmienny od lat smak. Słodycze lubimy, bo lubiła je nasza mama. A w piwie można wyczuć 850 różnych aromatów. Obszerny raport na temat tego co spożywamy i jak się z tym czujemy sporządził Pilsner Urquell.
pilsner-smak-otw.jpg


63% z nas ma swój ulubiony smak, któremu jesteśmy wierni, jednak ćwierć Polaków zasugeruje się przy próbowaniu czegoś nowego opinią drugiej połówki. Rodzinie ufamy bardziej, bo 62% z nas jest w stanie zaryzykować nowych doznań kulinarnych za ich namową.

Nasze preferencje smakowe zmieniają się jednak z upływem lat, a kształtują już w brzuchu rodzicielki. Jeśli jesteś uzależniony od słodkich albo słonych przekąsek, możesz poważnie rozmówić się z mamą, czy nie folgowała za bardzo z kalorycznym żarciem.

pilsner-infogr.jpg
Według raportu, dla 88% Polaków w smaku najważniejsze jest to, że od lat się nie zmienia. Tak jak smak Pilsner Urquell, który od 1842 roku jest robiony z tych samych składników: żateckiego chmielu Saaz, dwurzędowego jęczmienia oraz miękkiej pilzneńskiej wody.

W piwie można wyczuć nawet 850 różnych aromatów, co przekłada się an smak. Słód wprowadza do piwa nuty zbożowe, chlebowe, pieczonego ciasta, kawowe lub czekoladowe. Chmiel natomiast nie tylko wnosi goryczkę, ale również cały bukiet zapachów np. żywicznych, cytrusowych, owoców tropikalnych czy kwiatowych.


Gdzie powstaje jaki smak?
Co to jest smak umami?
Jak wzrok, dotyk i słuch wpływają na smak?
Dlaczego mamy ulubiony smak?
Jakie oprócz bananowego, czekoladowego i maślanego aromaty znajdziemy w piwie?

Na te i inne pytania odpowiada obszerny:
RAPORT PILSNER URQUELL – „BEZKOMPROMISOWY SMAK”.


umami pilsner.jpg


Dodał(a): ckm.pl / mat. prasowe Czwartek 17.07.2014