Słońce daje po oczach? W tych okularach spojrzysz z ulgą

Letni look nie może obejść się bez dobrych okularów przeciwsłonecznych. One z pewnością lepiej chronią przed słońcem niż maseczki przed koronawirusem. Jeżeli jeszcze nie zdążyłeś kupić swoich przyciemniony szkieł, czas najwyższy, by to zrobić. W końcu najbardziej słoneczne dni dopiero przed nami.
iStock-1131784660.jpg
Nie wiesz, jakie okulary wybrać, żeby pasowały do twojego stylu i różnych okoliczności? Przybywamy z pomocą.

Postaw na klasykę w nowym wydaniu
Wayfarer.jpg
Te ramki są jednymi z najbardziej popularnych na rynku okularów przeciwsłonecznych. I nie ma co się dziwić, bo będą pasowały do niemal każdej stylizacji. Wayfarer cieszyły się popularnością w latach 50. i 60. Później pojawiły się w kultowym filmie The Blues Brothers, a Tom Cruise nosił je w filmie Risky Business. Jednak prawdziwym renesansem dla Wayfarerów, dzięki ich obecności w popkulturze był rok 2000. Od tamtego czasu charakterystyczna trapezoidalna ramka jest noszona przez ludzi na całym świecie. Tobie proponujemy unowocześnioną wersję New Wayfarer.

SPRAWDŹ CENĘ

Duże nie znaczy lepsze
Jimmy Choo.jpg
Moda nieustannie się zmienia, ale my nie lubimy konsekwentnie za nią podążać. W końcu liczy się to, żeby wyglądać oryginalnie i dobrze się czuć w tym, co na sobie nosimy. Jeżeli nie lubisz okularów, które zasłaniają pół twarzy, powinieneś założyć sześciokątne okulary marki Jimmy Choo. Sami szczerze przyznamy, że również kobiety powinny wstrzymać się z noszeniem ogromnych soczewek, przez które nie można podziwiać ich urody.


Okulary nie tylko dla pilotów
Givenchy.jpg
Obok Wayfarer jednym z najpopularniejszych modeli oprawek są Aviatory. Cieszą się one takim uznaniem, że do tej pory wyszły w wielu różnych wariantach. Były one pierwszymi okularami noszonymi przez pilotów US Air Corps. Natomiast jeśli w Stanach Zjednoczonych spotkasz gliniarza w okularach, to na 99,9 proc. będzie miał na sobie właśnie Aviatory. Zresztą wystarczy wspomnieć, że nosił je Elvis Presley, Michael Jackson i oczywiście Tom Cruise. Wersja od Givenchy, którą ci proponujemy, ma ozdobne wykończenie między przyciemnionymi szkłami i z pewnością będzie pasować do eleganckich kreacji.


Elegancki styl sportowy
Tommy.jpg
Ostatnio podpowiadaliśmy ci, jakie sportowe buty wybrać, żeby móc je założyć zarówno na dłuższy spacer, jak i do eleganckich spodni w kant. Udało nam się namierzyć także okulary, które – choć wyglądają na sportowe – ich szczotkowane wykończenie nadaje im nieco elegancji. Z kolei gumowe wściekle czerwone nauszniki sprawią, że z pewnością nie spadną ci z głowy nawet podczas wymagającego biegu. Kto by pomyślał, że Tommy Hilfiger robi takie bajeranckie okulary.Dodał(a): CKM.pl / fot. Instagram Wtorek 16.06.2020