Sklepy bez kas - wchodzisz, bierzesz, wychodzisz

Wchodzisz, bierzesz co Ci potrzebne i wychodzisz. Nie musisz nawet płacić na miejscu. Należność za zakupy obciąży Twoje konto. Zakupy bez kolejek możliwe będą również nie tylko w internecie.
amazon-go.jpg

Amazon Go to nazwa sklepów, które powstaną  najpierw w Stanach Zjednoczonych, a później zapewne w innych krajach. Z tym że zapewne wraz z rozwojem technologii, niekoniecznie musi być to pod szyldem amerykańskiego giganta, bo może takie rozwiązanie wprowadzi któraś z naszych rodzimych firm.

Pod hasłem Just Walk Out („po prostu wyjdź”) Amazon prezentuje najwygodniejsze rozwiązanie dla osób preferujących wizyty w sklepach stacjonarnych. Za ich sprawną obsługę odpowiadać będzie najbardziej zaawansowana technologia w dziedzinie bezobsługowych zakupów na świecie. Algorytmy uczące się Twoich zachowań, rozpoznawanie obrazu, sensory ruchu – te funkcje przeniesiono prosto z autonomicznych samochodów.

Zakupy w Amazon Go są proste. Wchodząc do sklepu, logujesz się na bramce aplikacją w smartfonie. Każdy produkt, na który się zdecydujesz, wskakuje do Twojego wirtualnego koszyka, a w rzeczywistości wkładasz go do swojej torby. Oczywiście produkty możesz odłożyć, dowolnie zamieniać, a wszystko będzie uwzględnione na liście. Po wyjściu z marketu, obciążone zostanie Twoje konto Amazon, a paragon otrzymasz w formie elektronicznej.Amazon kładzie olbrzymi nacisk na wygodę, dlatego w pokazowym sklepie spożywczym pod adresem 2131 7th Avenue w Seattle w stanie Waszyngton będą gotowe śniadania, obiady, kolacje, przekąski, desery. Wszystko robione na miejscu ze świeżych produktów lub zamawiane na bieżąco z lokalnych restauracji czy piekarni. Będą również gotowe zestawy do przygotowania posiłku dla dwóch osób w pół godziny samodzielnie w domu. Pierwszy taki sklep już jest w fazie testów i odwiedzają go pracownicy Amazon. Komercyjnie projekt ma być uruchomiony w 2017 roku.

Wyobrażasz sobie sklep spożywczy bez kas, bez kolejek, bez wymiany rolek papieru w kasach i bez okrzyków „Jadziu, jaki jest kod na bataty”?
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Wtorek 13.12.2016