Serial kabaretowy o Prezesie na YouTube

Kiedyś śmiali się z premiera haratającego w gałę, ale nikt w TVP nie reagował na ich satyrę. Bo kabaret to kabaret - daje ujście frustracjom w zabawny sposób. Ale na początku 2016 roku Robert Górski miał usłyszeć, że jego twórczość w Telewizji Polskiej jest mało ambitna. Nie wiadomo czy po skeczach wyśmiewających nową władzę.
ucho-prezesa.jpg

Dobra zmiana. Dla Roberta Górskiego, który na początku 2016 roku rozstał się z TVP2, rezygnując z prowadzenia programu satyrycznego „Latający Klub Dwójki”. Teraz będzie naśmiewał się z Prezesa i innych polityków. Oczywiście bliżej nie określonych.

Na początku dość wstrzemięźliwie wypowiadał się o powodach rozstania, ale po czasie w rozmowie z magazynem Party ujawnił swoją motywację: „Sami wynieśliśmy się stamtąd, choć niekoniecznie na własną prośbę. Po prostu kilku decydentów określiło rozrywkę, jaką dostarczał m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, jako mało ambitną. No to jak nie, to nie, nic na siłę. Zresztą gołym okiem widać, jaki bałagan panuje w TVP. Lepiej się od tego trzymać z daleka".

Teraz zwiastun jego nowego programu, który emitowany będzie na YouTubie, bije rekordy popularności, w dwa dni osiągając ponad milion odsłon. „Ucho Prezesa” – tak ma nazywać się nowe internetowe show w niezależnym medium. Jak można się domyślić, będzie obśmiewał ludzi, przez których wyniósł się z Telewizji Polskiej.9 stycznia ma zostać wyświetlony premierowy odcinek „Ucho Prezesa” na kanale o tej samej nazwie. Tu Robert Górski i jego współpracownicy cenzury obawiać się nie muszą. Głównym bohaterem jest Prezes aka „el comendante”, który występuje w przydużym garniturze pokrytym kłakami sierści. Przyjmuje petentów w gabinecie umeblowanym przez jego bliskiego współpracownika Mariusza. On obiecuje z kolei umeblować Polskę.

Cmokając pod nosem wyznaczy jedyną słuszną linię dobrej zmiany, a cytaty Prezesa będą powtarzane i wklejane na facebookowe ściany po emisji każdego odcinka. No bo chyba cenzura Facebooka i YouTube`a nie sięgnie?
Dodał(a): Paweł Janusz Środa 04.01.2017